Akdeniz Üniversitesi kontenjanları doldu

Güncelleme Tarihi:

Akdeniz Üniversitesi kontenjanları doldu
Oluşturulma Tarihi: Eylül 04, 2018 09:47

Akdeniz Üniversitesi kontenjanları doldu

Haberin Devamı

 

İsmail ÖRS/ANTALYA (DHA) - 31 Ağustos'ta açıklanan üniversite yerleştirme sonuçlarının ardından Akdeniz Üniversitesi'nde (AÜ) ön lisans ve lisans bölümü kontenjanları doldu.

Akdeniz Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanı Altuğ Erkan, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında, 15 bin 300 kontenjan açıldığını ve yüzde 100 doluluk oranı sağlandığını söyledi. Akdeniz Üniversitesi, kentin iklim koşulları, yaşam standartları ve üniversitenin eğitim kalitesi nedeniyle öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

REKTÖR ÜNAL ÖĞRENCİLERİ TEBRİK ETTİ

Rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal, yeni eğitim- öğretim döneminde Akdeniz Üniversite'sini kazanan öğrencileri tebrik etti. AÜ'nün Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olduğunu kaydeden Prof. Dr. Ünal, “Akdeniz Üniversitesi, eğitim kalitesi, sosyal imkanları ve eşsiz kampüsü ile sizi hayal ettiğiniz geleceğe en iyi şekilde hazırlayacağından hiç şüpheniz olmasın. Bir ömür Akdenizli olmanın gururunu yaşayacağınız bu yolculuğa başlarken, akademik ve idari tüm ekibimizle daima yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim. Hepinize başarılarla dolu bir eğitim- öğretim süreci diliyor, aramıza, yuvanıza, hoş geldiniz diyorum" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!