Zafer Bayramı’na ‘ilk’li kutlama

Güncelleme Tarihi:

Zafer Bayramı’na ‘ilk’li kutlama
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 29, 2015 15:52

Başkent’te 30 Ağustos Zafer Bayramı bu yıl bir dizi yeniliğe sahne olacak. Zafer Bayramı’nın 93. yıl dönümü kutlamaları saat 08.15’te Anıtkabir resmi ziyaretiyle başlayacak. AKM’deki törenlerde ATAK helikopteri ile HÜRKUŞ uçağının gösterisi de yer alacak.

Haberin Devamı

30 Ağustos Zafer Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Ankara’da da çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Anıtkabir, protokol töreninin ardından vatandaşların ziyaretine açılacak. Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM)saat 11.30’da başlayacak olan resmi geçit töreni renkli görüntülere sahne olacak. AKM’deki kutlama programı için Ankara Emniyet Müdürlüğü trafik önlemleri alırken, Anıtkabir Komutanlığı da ziyarete gelen vatandaşların oluşturabileceği yoğunluğa karşı bazı düzenlemeler yaptı.

ATAK VE HÜRKUŞ HAVADA

Atatürk Kültür Merkezi’ndeki tören geçişi öncesinde ilk kez karma bando ile Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Gösteri Birliği tarafından kısa bir gösteri yapılacak. Törenlerde yaya ve motorlu birliklerin sayısı geçmiş yıllara oranla daha fazla olacak. ASELSAN, TUSAŞ, TAİ, ROKETSAN, HAVELSAN, İSBİR ve ASPİLSAN tarafından milli imkanlarla üretilen ve daha önceki yıllarda gösteri geçişine katılmayan silah araç ve sistemleri de hipodromdaki yerlerini alacak. Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından üretilen zırhlı muharebe ve keşif araçları ile birlikte Altay tankları da bu sene geçit törenine katılacak. Törenlerde, ATAK helikopteri ile HÜRKUŞ uçağının gösterisi de yer alacak.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!