Yenimahalle'de cinsiyet eşitsizliğine yer yok

Güncelleme Tarihi:

Yenimahallede cinsiyet eşitsizliğine yer yok
Oluşturulma Tarihi: Aralık 28, 2016 12:06

Yenimahalle'de cinsiyet eşitsizliğine yer yok

Haberin Devamı

ANKARA, (DHA)- İNSANCA Yaşam ve Demokratik Toplum Derneği'nin başvuru sahibi olduğu Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı Gençlik Fonu tarafından desteklenen 'Yenimahalle Toplumsal Cinsiyet Atölyeleri' projesine, Yenimahalle Belediyesi de destek verdi.

Toplumsal cinsiyet eşitsizliği ile mücadele etmek, konuya farkındalığı arttırmak amacıyla başlatılan proje, Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde hayata geçti. Proje kapsamında 15'i kız, 15'i ise erkek olmak üzere toplam 30 öğrenciye Toplumsal Cinsiyet, Toplumsal Cinsiyet Rolleri, Kadına Yönelik Şiddet, Cinsiyet Ayrımcılığı ile Mücadele, Cinsiyet Eşitliğinin Sağlanması, Mücadelede Yasal Mekanizmalar, Güvenlik Tedbirleri, Medyada Toplumsal Cinsiyet Normlarının Yeniden Üretilmesi gibi konularda eğitim verildi.

ÖĞRENCİLER 72 SAAT EĞİTİM ALDI

Sosyal hizmet uzmanları İlayda Özen ve Ceyda Özkan tarafından verilen eğitimler, 10 gün sürdü. Atölye çalışmaları sonunda toplam 72 saat eğitim alan öğrenciler, projeden oldukça memnun kaldı. Yenimahalle Belediyesi'ne de teşekkürlerini sunan proje yetkilileri, “Yenimahalle Belediyesi proje süresince tüm çalışmalarımıza destek oldu ve toplumsal cinsiyet eşitliği için yapılan çalışmaların bölgedeki diğer okullarda da yapılması için desteğinin devam edeceğini belirtti. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'a bizlere vermiş olduğunu desteklerden dolayı minnettarız" dedi.

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!