ANKARA HABERLERİ

Üreten kadınlardan el emeği ürünler

Hürriyet Haber
24.10.2021 - 20:56 |Son Güncelleme :

Keçiörenli kadınlar, evlerinde ürettikleri el emeği ürünleri, Keçiören Belediyesi’nin ‘Üreten Kadınlar Pazarı’nda satarak ev ekonomilerine katkıda bulunuyor.

Hürriyet Haber

Keçiören Belediyesi, el işi ürünlerini, süs eşyalarını ve ev yemeklerini kazanca dönüştürmek isteyen kadınlar için Etlik Osmanlı Semt Pazarı’nda bir alan hazırladı ve ‘Üreten Kadınlar Pazarı’ kurdu. Evlerinde ürettikleri el emeği ürünlerini satarak ev ekonomilerine katkı sunmak isteyen kadınlar pazarda ücretsiz verilen tezgâhta satış yaptı. Üreten Kadınlar Pazarı’nın her cumartesi açılacağını belirten Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, şu bilgileri verdi:

Üreten kadınlardan el emeği ürünler

İSTİHDAMA KATILIMI HEDEFLİYORUZ

“Üreten Kadınlar Pazarı sayesinde kadınların istihdama ve sosyal hayata katılımını artırmayı hedefliyoruz. Kadınlarımızın el emeği, göz nuru ürünlerini ekonomik kazanca dönüştürmeleri ve istihdama katılmaları için ücretsiz olarak satış alanı tahsis ettik. Süs eşyası, yiyecek ve tekstil ürünlerinin değer bulması açısından hayata geçirdiğimiz bu projemizle kadınlarımız sosyalleşme imkânı da bulunuyor. Öte yandan Keçiören Meslek Edindirme Kursları (KEÇMEK) sayesinde de özellikle kadınlarımızın ilgi duydukları alanda meslek sahibi olmalarını sağlıyoruz. Bu anlamda hem öğrenmeye hem de üretmeye teşvik ediyoruz.”

Üreten kadınlardan el emeği ürünler
İlçede yaşayan kadınlar geçen cumartesi pazarda, el emeği ürünlerini sattı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Üreten kadınlardan el emeği ürünler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ekim 2021 tarihinde saat 20 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üreten kadınlardan el emeği ürünler haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

01 Aralık 2021, Çarşamba
 • İmsak
  06:15
 • Güneş
  07:44
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  18:55
Sayfa Başı