Sosyeteye diyet söyleşisi

Güncelleme Tarihi:

Sosyeteye diyet söyleşisi
Oluşturulma Tarihi: Nisan 25, 2009 00:00

Ünlü diyetisyen Özlem Sert, Beymen tarafından düzenlenen “Sohbet Günleri” kapsamında başkentli kadınlara diyet ve zayıflama konusunda tüyolar verdi.

SOHBET toplantılarıyla konusunda uzman isimleri müşterileriyle buluşturan Beymen, “Sohbet Günleri” kapsamında diyetisyen Özlem Sert’i Ankaralı kadınları biraraya getirdi. Kavaklıdere mağazasında gerçekleşen söyleşiye aralarında Neşe Boysanoğlu, Amber Esen, Ebru Demiryürek, Betül Akman, Aysel Akçay, Melek Güney Akpınar ve Beril Akçay gibi cemiyet hayatının önde gelen isimleri katıldı. Dinleyicilere diyet ve zayıflama konusunda bilgiler veren Sert, daha sonra yöneltilen soruları cevaplandırdı. Sert, “Uzun ve sağlıklı yaşam için nasıl beslenmeliyiz” konulu söyleşide “Alphahipoic asit” in öneminden bahsetti. Bert, çoğu besinde var olan bu asidin ömrü uzattığını, hücrelerin yaşlanmasını yavaşlattığını ve bir nevi gençlik iksiri olduğunu anlattı.

Obezite sorunu

SERT, bu asidin daha çok yağsız etlerde ve karaciğerde mevcut olduğunu söyledi. Yoğurtun önemine değinen Sert, yoğurtun içinde barındırdığı bir madde ile yaşlanmayı geciktirdiğini belirtti. Türkiye’de obezite sorununun giderek arttığına değinen Sert, baklagiller, tahıllar, mevsim meyve ve sebzeleri gibi gıdalar alınması gerektiğini vurguladı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!