Simülasyon aşkı

Güncelleme Tarihi:

Simülasyon aşkı
Oluşturulma Tarihi: Kasım 27, 2019 09:26

Mehmet ve Sümeyye Kahraman çifti, üniversite yıllarında tanışmalarını sağlayan oyun merakını yıllar sonra mesleğe dönüştürdü.

Haberin Devamı

Genç çift Hacettepe Teknokent Kuluçka Merkezi’nden aldıkları destekle hayalini kurdukları simülasyon oyunu geliştirmeyi başardı. Makine Mühendisi Mehmet ve çocuk gelişimi mezunu Sümeyye, bilgisayar animasyonu ve oyun teknolojileri mezunu Osman Balcı’nın desteğiyle ‘Simula Game’ firmasını kurarak ‘Truck&Logistics Simulator’ adlı oyunu geliştirdi. 

Simülasyon aşkı


MERAKLA BAŞLADI MESLEĞE DÖNÜŞTÜ

2014 yılında oyunu geliştirmek için çalışmalara başladıklarını anlatan Kahraman çifti, “Üniversite yıllarında evli bir çift olarak merakla başladığımız ve zamanla mesleğe dönüştürdüğümüz bir serüven. Çocukluk yıllarımızdan bu yana konsol ve bilgisayar oyunlarını oynamayı sevdik ve bunu sonunda mesleğe dönüştürebildik. Yurt dışında önemli programlarda ülkemizi temsil ettik ve ünlü bir firmayla iş birliği imzaladık” dedi.

Simülasyon aşkı


BAŞARIYI DAHA ÜSTE TAŞIYABİLİRİZ

Osman Balcı ise şunları söyledi: “Ülkemiz, geçtiğimiz yıl dijital oyunlar pazar büyüklüğü ülkeler sıralamasında dünyada 18’inci sırada yer alarak Orta Doğu ve Afrika bölgesinin lideri oldu. Biz ve bizim gibi girişimcilerle bu başarıyı daha üste taşıyabiliriz” diye konuştu.

Haberin Devamı

Simülasyon aşkı

Mobil platformlarda ücretsiz yayınlanan oyun, bilgisayar ve oyun konsolları için ise ücretli olarak indirilebiliyor.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!