Sihirli Flüt iyi niyet elçisi

Güncelleme Tarihi:

Sihirli Flüt iyi niyet elçisi
Oluşturulma Tarihi: Aralık 01, 2012 13:36

Katıldığı yardım konserleri ile bilinen ‘Sihirli flüt’ Şefika Kutluer, UNICEF’e ‘İyi niyet elçisi’ seçildi. Kutluer, “UNICEF aracılığıyla çocuklara yardım etmek istiyorum, onlar bizim geleceğimizdir” dedi.

Haberin Devamı

Sihirli Flüt Şefika Kutluer, UNICEF’in ‘İyi niyet elçisi’ seçildi. Daha önce de birçok yardım derneği adına konser veren Kutluer, kendi hazırladığı festival kapsamında da Pakistan depremzedelerine ve Somali’ye yardım konserleri vermişti. Bundan sonra UNICEF’in idealleri doğrultusunda çalışmalar yapmak istediğini dile getiren Kutluer şu ifadeleri kullandı: “Türk ve Dünya çocuklarının daha iyi şartlarda yaşamalarına destek olacak projeler geliştireceğim. Unicef’e destek olarak bu vesile ile tüm çocuklara yardım etmek istiyorum. Ayrıca biliyorum ki çocuklar geleceğimizdir. Onlara yaşanabilir bir dünya bırakmak zorundayız.

İYİ BİR GELECEK İÇİN

Doğayı ve insanları korumak çok önemlidir. Ankara’da bu sene 3’üncüsünü düzenlediğim uluslararası ‘Doğu Batı ile Buluşuyor’ festivalinin bu seneki teması çevre idi. Konserlerle birlikte çevre bilinci oluşturma faaliyetleri de yaptık. Anayasasına çevre ile ilgili kanunları koyan ilk ülke olan Karadağ’dan, Karadağ Senfoni Orkestrasını bu amaçla getirdik ve çevre bilinci oluşturma konseri gerçekleştirdik. Dünya çapında geliştirdiğim kariyerimi kullanarak tüm dünya çocuklarının daha mutlu, daha huzurlu ve iyi bir çevrede yaşamalarını sağlamak ve onlara sağlık, eğitim ve iyi yaşam imkanları tam olan bir gelecek yaratmak için elimden gelen çalışmaları yapacağım.”

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!