Polatlı’da hızlı tren sevinci

Güncelleme Tarihi:

Polatlı’da hızlı tren sevinci
Oluşturulma Tarihi: Aralık 01, 2011 00:00

Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik, Konya YHT seferlerinin Polatlı’da yolcu alacak olmasını sevinçle karşılarken, “Artık Polatlı’mız geleceğin prestijli şehirleri arasındadır” dedi.

Haberin Devamı

ANKARA- Konya Hızlı Tren seferlerinde 1 Aralık’tan itibaren Polatlı Garı’da yolcu alınmaya başlanacak olması, ilçede büyük sevinç yarattı. Türkiye’nin ilk Yüksek Hızlı Tren Garı’nın yapıldığı Polatlı’da, Ankara - Eskişehir arasındaki demiryolu ulaşımında Polatlı’dan da yolcu taşımacılığı yapılmaya başlanmıştı. Şimdi de Konya’ya yolcu taşımacılığının yapılması ilçeyi İç Anadolu’da hızlı trenin merkezi haline getirmeye başladı.

Polatlı Belediyle Başkanı Yakup Çelik düzenlediği basın toplantısında, Ankara - Konya Yüksek Hızlı Tren seferlerinin 1 Aralık tarihinden itibaren 10.07, 12.37, 17.37 ve 22.07 saatlerinde Konya yönüne yolcu almaya başlayacağını açıkladı. Çelik, aynı şekilde Ankara istikametine ise 09.30, 14.30, 17.00 ve 21.30 saatlerinde Polatlı’ya yolcu alımının yapılacağını duyurdu.  Çelik “Dünyada şehirlerin tren yolu güzergahında bulunması prestij ifadesidir. Polatlımız da YHT ve İstanbul Hicaz demiryolu hattı üzerindedir. YHT Projesinin bir ayağı Asya’da Pekin’dedir, bir ayağı Avrupa’da Londra’dadır. Bu durum ilçemize prestij kazandırmaktadır.  Artık Polatlı’mız geleceğin prestijli şehirleri arasındadır” dedi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!