Pazar gücümüzü artıma hedefindeyiz

Güncelleme Tarihi:

Pazar gücümüzü artıma hedefindeyiz
Oluşturulma Tarihi: Ocak 28, 2020 13:31

Hacettepe Üniversitesi Teknokent bünyesinde Ar-Ge yazılım ve sistem entegratörlüğü faaliyetlerini yürüten “ARD Bilişim Yazılım Teknolojileri” halka arz edileceğini duyurdu. ARD Bilişim Yazılım Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Arda Ödemiş"Pazar gücümüzü artırma hedefindeyiz" dedi.

Haberin Devamı

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre Sermaye Piyasası Kurulu'ndan (SPK) onay alan ARD Bilişim, mevcut 18 milyon TL olan sermayesinin 4 milyon TL sermaye artırımı ile 22 milyon TL ye ve bunun yanında ARD Grup Holdinge ait olan 3.5 Milyon TL hissenin de ortak satışı yapılarak toplam 7.5 milyon TL nominal değerli payı halka arz edecek.Halka arz sonrasında bir yıl boyunca satışa hazır bekletilecek 1.875.000 TL nominal değerli payların halka arzı da söz konusu olabilecek. Halka arz talep toplama tarihi ise 29-30 Ocak 2020 tarihleri olarak açıklandı.

YURTDIŞI YATIRIMI ARTIRACAĞIZ

ARD Bilişim Yazılım Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Arda Ödemiş" şirketin halka arzı ile gerçekleşecek net gelirin, yenilikçi teknoloji firmalarının satın alınması, Ar-Ge faaliyetlerinin iyileştirilmesi ve yeni Ar-Ge merkezinin kurulması için kullanılacağını belirterek; “Yurtdışı ofis yatırımlarımızı artırıp, yurtdışı pazarında daha aktif rol alarak yazılım sektöründeki ürünlerimizin pazar gücünün arttırılmasını hedeflemekteyiz” dedi.

 

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!