ANKARA HABERLERİ

Pazar gücümüzü artıma hedefindeyiz

Hürriyet Haber
28.01.2020 - 13:31 |Son Güncelleme :

Hacettepe Üniversitesi Teknokent bünyesinde Ar-Ge yazılım ve sistem entegratörlüğü faaliyetlerini yürüten “ARD Bilişim Yazılım Teknolojileri” halka arz edileceğini duyurdu. ARD Bilişim Yazılım Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Arda Ödemiş"Pazar gücümüzü artırma hedefindeyiz" dedi.

Hürriyet Haber

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre Sermaye Piyasası Kurulu'ndan (SPK) onay alan ARD Bilişim, mevcut 18 milyon TL olan sermayesinin 4 milyon TL sermaye artırımı ile 22 milyon TL ye ve bunun yanında ARD Grup Holdinge ait olan 3.5 Milyon TL hissenin de ortak satışı yapılarak toplam 7.5 milyon TL nominal değerli payı halka arz edecek.Halka arz sonrasında bir yıl boyunca satışa hazır bekletilecek 1.875.000 TL nominal değerli payların halka arzı da söz konusu olabilecek. Halka arz talep toplama tarihi ise 29-30 Ocak 2020 tarihleri olarak açıklandı.

YURTDIŞI YATIRIMI ARTIRACAĞIZ

ARD Bilişim Yazılım Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Arda Ödemiş" şirketin halka arzı ile gerçekleşecek net gelirin, yenilikçi teknoloji firmalarının satın alınması, Ar-Ge faaliyetlerinin iyileştirilmesi ve yeni Ar-Ge merkezinin kurulması için kullanılacağını belirterek; “Yurtdışı ofis yatırımlarımızı artırıp, yurtdışı pazarında daha aktif rol alarak yazılım sektöründeki ürünlerimizin pazar gücünün arttırılmasını hedeflemekteyiz” dedi.

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Pazar gücümüzü artıma hedefindeyiz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ocak 2020 tarihinde saat 13 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Pazar gücümüzü artıma hedefindeyiz haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Mayıs 2022, Cumartesi
 • İmsak
  03:45
 • Güneş
  05:28
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:43
 • Akşam
  20:02
 • Yatsı
  21:37
Sayfa Başı