Özgür Özel : Milli iradeden sapan İrade-i Saddam, Kaddafi ne olduysa Allah göstermesin bu ülkenin sonu da o olur

Güncelleme Tarihi:

Özgür Özel : Milli iradeden sapan İrade-i Saddam, Kaddafi ne olduysa Allah göstermesin bu ülkenin sonu da o olur
Oluşturulma Tarihi: Ekim 20, 2017 15:39

 Özgür Özel : Milli iradeden sapan İrade-i Saddam, Kaddafi ne olduysa Allah göstermesin bu ülkenin sonu da o olur

Haberin Devamı

Nursima KESKİN / ANKARA, (DHA) - CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, istifası istenen Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur'un kullandığı  'irade-i külliye' tanımının bu durum karşısında doğru olduğunu belirterek "Esas olan halkın egemenliğidir, milli iradedir. Bundan sapanların sonu ülkeleri ve kendileri için felaket olmuştur  İrade-i Saddam, İrade-İ Kaddafi, Afganistan'daki kudretlerin sonu   ne olduysa Allah göstermesin bu ülkenin de sonu o olur." dedi.
"AKP, ARABULUCUK YETKİSİNİ  BOŞANMA ÖNCESİNDE İMAMLARA, MÜFTÜLERE TANIYACAK"
CHP Grup başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Özgür Özel, Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilen müftülere nikah yetkisi görüşmelerinde az sayıda AK Parti milletvekilinin çalışmalara katıldığını eleştirerek şunları söyledi: "Anayasa Mahkemesi CHP'nin iç tüzük değişikliğini  henüz görüşmedi. İç tüzük konusunda taleplerimiznden biri yoklama istemenin iptal edilmiş olmasıydı. Anayasa parlamentonun her şartta  180 vekilden az çalışamaycağını söylerken bunu sadece kanuna geçiş ve kanunun son oylamasına bırakıyor AKP ve MHP'nin üzerinde anlaşıp geçirdiği iç tüzük değişikliği. Salı günü geldiler, 184 kişi oldular, müftüye nikah yetkisi görüşmelerini başlattılar. Görüşmeler boyunca  7-17-37 oldular ama 50 kişiyi geçmedi. 17 kişiyle 27 kişiyle bu görüşmeleri götürdüler, Son oylamada  200-205 kişiyle  düzenleme yaptılar. Bu iş dün yeni kanunlaşmışken bugün boşanmalarla ilgili arabuluculukla ilgili bir çalışma olduğu anlaşılıyor.  Arabulucuk yetkisini bu sefer boşanma öncesinde  imamlara müftülere tanıyarak başka bir alan açacak."

"MİLLİ İRADEDEN SAPAN İRADE-İ SADDAM, KADDAFİ NE OLDUYSA ALLAH GÖSTERMESİN BU ÜLKENİN SONU DA O OLUR"
Özgür Özel, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz gün uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada belediye başkanlarının istifa etmemesi durumunda bedelinin ağır olacağını söylediğini savunarak, bu durumun demokrasiyle bağdamadığını vurguladı. Özgür Özel şöyle konuştu: "Diyor ki 'bedeli ağır olur demedim, gereği yapılır dedim'. İkisi arasında bir fark yok. İkisi de şantaj siyaseti. Suç ortadaysa FETÖ'cü, yolsuzları varsa gereğini bugün yap. Yapmazdıysan sen şantajcı, tehditçisin.  Balıkesir belediye Başkanı Edip Uğur; irade-i küliye dedi. Mili irade yerine külli irade geldi.  Belediye başkanlarına diyor ki 'seçimle mi geldiniz'. Bu ne demek;  halkın yaptığı seçimin bir önemi yok, benim seçimimin  önemi var diyor. 'Senin odundan farkın yok' derken halka da hakaret ediyor.  İrade-i Külliye bugün kulllanılmış bir iş. Esas olan halkın egemenliğidir, milli iradedir. Bundan sapanların sonu ülkeleri ve kendileri için felaket olmuştur  İrade-i Saddam, İrade-İ Kaddafi, Afganistan'daki kudretlerin sonu   ne olduysa Allah göstermesin bu ülkenin de sonu o olur. Milli iradeden sapıp herye kendinde görenler, haklın oyunun bir önemi yok biz belirleriz biz götürürüz diyenler, bir önceki seçilmiş başbakanı bir fiskeyle alıp kedi gibi kapı önüne koyanlar, bugün muhalefet partisi liderinin imajını düzeltmesi için eski başbakanı  boks torbasına çevirmesine sessiz kalanlar aslında bir siyasi tükenişin kendi açılarından sonuna geliyorlar. ve kendi sonlarını da getiriyorlar."
 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!