KEÇMEK'lerde kayıtlar başladı

Güncelleme Tarihi:

KEÇMEKlerde kayıtlar başladı
Oluşturulma Tarihi: Eylül 05, 2017 11:51

Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kurslarının (KEÇMEK) kayıt işlemleri başladı.

Haberin Devamı

Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kurslarının (KEÇMEK) kayıt işlemleri başladı. Bilgi ve becerisini geliştirmek isteyenleri  herhangi bir yaş sınırlaması olmaksızın bekleyen KEÇMEK'lerde dersler ise Ekim'de başlayacak. Usta - çırak ilişkisinin öğretilerini modern eğitim sistemlerinin ilke ve prensipleri doğrultusunda birleştiren KEÇMEKlerde, sanat ve meslek eğitimlerinin yanı sıra; sergiler, seminerler, fuarlar, yayınlar, yarışmalar, panel-konferans gibi organizasyonlar da gerçekleştiriliyor.

68 BRANŞTA EĞİTİM

Kültürel mirasımızı yaşatan sanat kurslarının da verildiği KEÇMEK'e sadece Keçiörenli'lerden değil, Ankaralı'lardan da talep var. Emeği üretime dönüştürerek bireysel ve toplumsal gelişime katkı sağlayan 14 tane kurs Merkezi ve iki tane de sanat atölyesiyle KEÇMEK bu yıl, 68 branşta kurs açacak.

Haberin Devamı

Bireylere artı değer kazandıran KEÇMEK'lerde tüm kurslar ücretsiz olduğunu ifade eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "KEÇMEK'lerimize kadınların yanı sıra erkekler de ilgi gösteriyor. Kurslar sosyalleşmeye, arkadaşlık ilişkileri kurmaya vesile olmasının yanı sıra istihdama da katkı sağlıyor.  Hatta vatandaşımıza iyi bir terapi aracı da oluyor.  Yeni eğitim öğretim döneminde de tüm kursiyerlerimize başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!