Keçmek'ler Terapi ve bilginin adresi

Güncelleme Tarihi:

Keçmekler Terapi ve bilginin adresi
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 25, 2016 11:17

Keçmek'ler Terapi ve bilginin adresi

Haberin Devamı

ANKARA, (DHA)- KEÇİÖREN Belediyesi'nce ilçe halkının kişisel birikimlerini yükseltmek, mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştirmek, pasif tüketici olmaktan çıkıp aktif üretici olmalarına yardımcı olmak, gelir elde etmelerine katkıda bulunmak, istihdam edilebilirliklerini artırmak amacıyla açtığı Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (KEÇMEK) büyük ilgi görüyor.

Kültürel mirasımızı yaşatan sanat kurslarının da verildiği KEÇMEK'e sadece Keçiörenli'lerden değil, Ankaralı'lardan da talep var. Emeği üretime dönüştürerek bireysel ve toplumsal gelişime katkı sağlayan 14 tane kurs Merkezi ve iki tane de sanat atölyesiyle 64 branşta hizmet veriyor.

KADINLAR ÇOĞUNLUKTA

KEÇMEK kurslarında en fazla ilgiyi giyim ve bilgisayar kursları görürken, 2015 -2016 Eğitim - Öğretim Yılında kurs görenlerin % 75'ini kadınlar, %25'ini ise erkek kursiyerler oluşturdu. Yeni dönem kurs kayıtlarının başladığı KEÇMEK'lerde kayıtlar Ekim ayına kadar devam edecek. 123 derslikte verilen kurslar sonrası el emeklerini görücüye çıkaran kursiyerlerin Haziran ayında açtığı yıl sonu sergisi yaklaşık 30 bin ziyaretçiyi ağırladı. Kursların ilgi görmesinden memnun olduklarını ifade eden Keçiören belediye Başkanı Mustafa Ak; "Kurslar sosyalleşmeye, arkadaşlık ilişkileri kurmaya vesile olmasının yanı sıra istihdama da katkı sağlıyor. Hatta vatandaşımıza iyi bir terapi aracı da oluyor. Kurslar sonrası bugüne kadar kendi iş yerini açan ve evden satış yapanların sayısı 170'i geçti. Bu bizleri ayrıca sevindiriyor" dedi.

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!