ANKARA HABERLERİ

İkinci kez hayat verdi

Hürriyet Haber
06.07.2017 - 16:10 |Son Güncelleme :

Karaciğer sirozu rahatsızlığı bulunan 25 yaşındaki Cihad Polat, annesinden yapılan nakille sağlığına kavuştu.

Hürriyet Haber

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Deniz Balcı, Polat’ın durumunun iyi olduğunu belirterek, birkaç gün içerisinde taburcu olabileceğini söyledi. Konya’da yaşayan Cihad Polat, 2012’de başladığı yoğun kaşıntı şikayeti ile doktora gitti. Polat’a yapılan kan tetkiklerinde, karaciğer enzimlerinde yükseklik ve sarılık saptandı. İncelemeler sonucu safra yollarının iltihabına bağlı gelişen ve nadir görülen bir rahatsızlık olan Primer Sklerozan Kolanjit tanısı kondu. Söz konusu hastalığın kesin tedavisi de olmadığı için yıllar içinde karaciğer sirozu gelişti. 

AMELİYAT BAŞARILI GEÇTİ

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nden Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi’ne sevk edilen Polat için için gereken tedavinin karaciğer nakli olduğunu belirleyen Doç. Dr. Deniz Balcı, araştırmalara başladı. Anne Gülcan Polat karaciğerini gönüllü olarak vermek istedi. Başarılı bir şekilde gerçekmeştirilen nakil işleminin ardından Cihad Polat sağlığına kavuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden İkinci kez hayat verdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Temmuz 2017 tarihinde saat 16 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İkinci kez hayat verdi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

23 Mayıs 2022, Pazartesi
 • İmsak
  03:33
 • Güneş
  05:20
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:46
 • Akşam
  20:10
 • Yatsı
  21:50
Sayfa Başı