ANKARA HABERLERİ

Hobi olarak başladı markaya dönüştü

Yasemin KALYONCUOĞLU/AA
30.12.2017 - 14:24 |Son Güncelleme :

Dünyaya Japonların tanıttığı, tığ işi ile yapılan içi doldurulmuş oyuncak anlamına gelen ‘amigurumi’leri, önce hobi olarak yapmaya başlayan üniversite öğrencisi Sevgi Ruth Gürün Tanar, geliştirdiği tasarımlarıyla kendi markasını yarattı.

Yasemin KALYONCUOĞLU/AA

Hacettepe Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi 27 yaşındaki Tanar, annesinin hediye ettiği el işi dergisinde amigurumi tekniğiyle yapılan bir tavşan gördüğünü, ilgisini çeken bu tekniği denediğini söyledi. Amigurumi yapmaktan büyük zevk aldığını ifade eden Tanar, sayıları bini geçen oyuncakları önce çevresindekilere hediye etmeye, daha sonra ise annesinin önerisiyle satmaya başladığını anlattı. Tanar, şunları söyledi:

DOĞADAN İLHAM ALIYORUM

"Türkiye'de oyuncak tasarımı çok yaygın değil. Özgün ürünler ortaya çıkarmayı seviyorum. Dergilerde her gördüğümü yapmıyorum. Doğadan ilham alıyorum. Herhangi bir fotoğraftaki obje bile bana ilham oluyor. Objeleri birleştiriyorum ve değişik ürünler ortaya çıkıyor. Markalaşmayı düşünmemiştim ama çevremden özel siparişler almaya başladım. Çevrem ve ürünlerimi alanlar elimin iyi olduğunu söylüyorlar. Ailemin desteğiyle ben de bunun üzerine kendi ismimden ilham alarak markama 'Love' ismini koydum. Annem ve ürünleri alanlar artık bana 'ipe hayat veren kız' diye sesleniyor, bu çok mutlu ediyor beni. Umarım bu tasarımlar, görenlerin ve alanların içini ısıtacaktır. Çünkü sevgiye tüm dünyanın ihtiyacı var."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Hobi olarak başladı markaya dönüştü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Aralık 2017 tarihinde saat 14 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hobi olarak başladı markaya dönüştü haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

10 Ağustos 2022, Çarşamba
 • İmsak
  04:11
 • Güneş
  05:48
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  16:49
 • Akşam
  20:00
 • Yatsı
  21:30
Sayfa Başı