Gazi’nin küçük dahileri

Güncelleme Tarihi:

Gazi’nin küçük dahileri
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 17, 2011 00:00

Gazi Koleji’nde düzenlenen robot kampına katılan öğrenciler kendi robotlarını yaparak yeteneklerini sergilediler. Gazi Koleji’nde bu yıl düzenlenen robot kampına toplamda 80 öğrenci katılıyor.

9- 14 yaş arasında 10’ar kişilik gruplar halinde haftalık olarak kampa katılan öğrenciler kendilerine verilen malzemelerden kendi robotlarını yapma imkanı buluyorlar.
İkinci dönemde kampa katılan öğrenciler yardımcı elemanların gözetiminde hazırladıkları robotlarını sergilediler. Robot yapımındaki amaçlarını belirten bir sunum gerçekleştiren genç dahiler robotlarının çalışma aşamasını da uygulamalı olarak ziyaretçilere sundular.
Düzenledikleri etkinlikle çocuklara uluslararası bir eğitim bilinci kazandırmayı amaçladıklarını belirten kamp koordinatörü Doç. Dr. Selçuk Özdemir programla ilgili şunları söyledi:
“Kampta çocuklara sadece basit bir robot yapmayı öğretmiyoruz. Özellikle problem çözecek bir robot oluşturma, tasarlama ve programlamayı öğretiyoruz. Öğrencilerimize lego parçalarından oluşan bir set, sensör, motor veriyoruz.  Bilgisayar programlarıyla bilişim teknolojilerini üretim amaçlı kullanmayı yaşatarak öğretiyoruz. Öğrencilerimizin sayısal derslerinin gelişmesine de katkıda bulunuyoruz.”
Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!