Emlakçılardan gayrimenkul uyarıları

Güncelleme Tarihi:

Emlakçılardan gayrimenkul uyarıları
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 22, 2022 16:59

Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Esnaf Odası Başkanı Hakan Akçam, tüketicilerin gayrimenkul alırken ve kiralarken dikkat etmesi gereken hususları içeren bir kamu spotu hazırladıklarını açıkladı.

Haberin Devamı

Akçam, kamu spotunun Ticaret Bakanlığı’nın onayından sonra ulusal ve yerel TV kanalları ile uygun mecralarda yayınlanacağını belirterek, “Meslek Odası olarak bizim en önemli görevlerimizden biri de gayrimenkul alırken ve kiralarken tüketicilerimizi bilinçlendirmektir. Bununla ilgili kamuoyunu bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık düzeyini arttırma adına hazırladığımız kamu spotumuz Bakanlığımızın onayındadır” dedi. Akçam, kamuoyunu bilgilendirici kamu spotunda vurguladıkları unsurları ve tüketicilerin hangi hususlara dikkat etmeleri gerektiğini şöyle sıraladı:

HER MADDE DİKKATLİCE OKUNMALI

Gayrimenkulü görmeden hiçbir kapora ve benzeri bir ödeme yapılmamalı. Yapılan ödeme varsa mutlaka dekont veya ödeme ile ilgili bir belge saklamalı.Satış veya kiralama sözleşmesinin her maddesi dikkatlice okunmalı.Mutlaka ve özellikle sözleşme yapılması ve imzalanmasının, tarafların her zaman menfaatine olduğunun, mağduriyetlerin sözleşme ile garanti altına alınabileceğinin bilincinde olunması gerekmekte.Ödeme yapıldıktan sonra sorun yaşanması durumunda meslek odaları olarak hukuki sorumluluğumuz olmadığı halde hukuk müşavirlerimiz ile sorunun çözümü konusunda destek olunmakta

BAKMADAN GEÇME!