Annelerimiz çiçeksiz kalmasın

Güncelleme Tarihi:

Annelerimiz çiçeksiz kalmasın
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 07, 2022 01:58

Yarın Anneler Günü ve annemize verebileceğimiz en güzel hediyelerden biri de çiçek. Bu özel gün için başkente 35 TIR çiçek geldi. Ankara Çiçekçiler Odası Başkanı Emin Çimen, “Çiçek bol, fiyatlarımız kış mevsimine göre daha uygun” dedi.

Haberin Devamı

Anneler Günü için Ankaralı çiçekçi esnafı hazırlıklarını tamamladı. Orkideden güle, karanfilden papatyaya kadar birçok türde çiçek raflardaki yerini aldı. Ankara Çiçekçiler Odası Başkanı Emin Çimen, bu yıl 8 Mayıs’ta kutlanacak Anneler Günü için, kente 25 TIR yerli, 10 TIR ithal olmak üzere toplamda 35 TIR çiçek geldiğini söyledi. Annelere verilecek en anlamlı hediyelerden birinin çiçek olduğunu hatırlatan Çimen, “Mevsim itibarıyla çiçek bol, fiyatlarımız kış mevsimine göre daha uygun. Ankara’daki çiçekçiler, annesini sevindirmek isteyen herkesin bütçesine uygun çiçek hazırladı” dedi. Çimen şöyle devam etti:

Annelerimiz çiçeksiz kalmasın


HER BÜTÇEYE UYGUN

Geçtiğimiz sene koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle Anneler Günü biraz daha buruk geçmişti. Bu yıl burukluklar yerini mutluluğa bıraksın. Hiçbir annemiz çiçeksiz kalmasın. Çiçekçi esnafımız bu düşünceyle çalışmalarını tamamladı. Çiçeklerimizde fahiş fiyat yok, bizler fırsatçı değiliz. Çiçekleri bir gün değil her gün satalım istiyoruz. Hem esnafımıza katkı olsun hem de annelerimizin yüzü gülsün istiyoruz.”

Annelerimiz çiçeksiz kalmasın


İŞTE BAZI ÇİÇEKLERİN FİYATLARI

Annelerine hediye olarak çiçek almak isteyen kent sakinleri için çok sayıda seçenek bulunuyor. Bütçesine göre çiçek almak isteyen Ankaralıların ödeyeceği rakamlar ise şöyle:

- Gül: 20-30 TL arası

- Orkide: 150-300 TL arası

- Kazablanka: 60-100 TL

- Antoryum: 150-200 TL

- Demetler: 50-300 TL

Haberin Devamı

- Karanfil: Tanesi 10 TL, demet 150 TL

- Papatya: Demet 50 TL

BAKMADAN GEÇME!