Ankara'ya bayrak ve toprak taşıyan 19 Mayıs Bisiklet Turu Amasya’dan geçti

Güncelleme Tarihi:

Ankaraya bayrak ve toprak taşıyan 19 Mayıs Bisiklet Turu Amasya’dan geçti
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 17, 2024 16:37

Ankara'ya bayrak ve toprak taşıyan 19 Mayıs Bisiklet Turu Amasya’dan geçti

Haberin Devamı

Şerife Serap KARA/AMASYA, (DHA) - ANKARA Keçiören Belediyesi tarafından organize edilen Milli Mücadele’nin 105’inci yılı onuruna

düzenlenen 19 Mayıs bisiklet turunun Amasya- Çorum etabı Saraydüzü Kışla Binası önünde başladı.

Ankara Keçiören Belediyesi organizasyonunda Milli Mücadele’nin 105’inci yılı onuruna düzenlenen ve 13 sporcunun katıldığı 19 Mayıs Bisiklet Turu başladı. Samsun, Havza, Amasya, Çorum, Kırıkkale üzerinden Ankara'ya pedal çevirecek bisikletçiler, turu 19 Mayıs Pazar günü Keçiören Belediyesi önünde tamamlayacak. Samsun’dan Ankara’ya 520 kilometre pedal çevirecek olan bisikletçiler, Amasya Belediye Başkanı Turgay Sevindi tarafından Saraydüzü Kışla Binası önünden Çorum’a yolcu edildi.

Haberin Devamı

AMASYAMIZIN MİLLİ MÜCADELEDE ÖNEMİ BÜYÜKTÜR

Sporculara emanetleri teslim eden Amasya Belediye Başkanı Turgay Sevindi, “Amasyamız çok güzel ve anlamlı bir organizasyonun geçiş güzergahlarından biri oldu. Ankara Keçiören Belediyesi tarafından organize edilen Milli Mücadele’nin 105’inci yılı onuruna 19 Mayıs Bisiklet turu Samsun’dan başlayarak, Havza, bugünde Amasyamızdan geçiyor. Amasyamızın Milli Mücadelede önemi büyüktür. Amasya Genelgesinde ulusal mücadelenin amaç, gerekçe ve yönetimi belirtilmiştir. Şehrimiz o bakımdan Milli Mücadelede önemli yere sahiptir. Bugünde Samsun’dan başlayan 19 Mayıs bisiklet turu için Amasya’dan geçen sporcularımıza şanlı Türk Bayrağı, ata toprağı ve Atatürk posterini Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan’a teslim edilmek üzere takdim ettik. Sporcularımızı etabın diğer şehri Çorum’a uğurladık. Yolları açık olsun, Ankara’ya kadar inşallah sağlıcakla gitsinler. Tekerlerine taş değmesin” dedi.

Mili Mücadele’nin 105’inci yılında Amasya’dan sporcuların yolcu edilmesi ile 19 Mayıs Bisiklet turunun Amasya- Çorum etabı başladı.(DHA)

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!