Sanayi Köprüsü Estetik Görünüme Kavuşuyor

Güncelleme Tarihi:

Sanayi Köprüsü Estetik Görünüme Kavuşuyor
Oluşturulma Tarihi: Mart 21, 2015 14:20

AKSARAY BELEDİYESİ SANAYİ ALTGEÇİT KÖPRÜSÜNÜN DUVARLARINI, ŞEHRİN SİMGELERİNDEN OLAN EĞRİ MİNARE, SOMUNCU BABA, VİLAYET KONAĞI, ULU CAMİ, HASAN DAĞI, 2. KILIÇASLAN, AZMİ MİLLİ VE YUNUS EMRE’NİN RÖLYEF ÇALIŞMALARI VE DEKORATİF KABARTMALARIYLA SÜSLEYEREK IŞIKLANDIRDI.

Aksaray Belediyesi sanayi altgeçit köprüsünün duvarlarını, şehrin simgelerinden olan Eğri Minare, Somuncu Baba, Vilayet Konağı, Ulu Cami, Hasan Dağı, 2. Kılıçaslan, Azmi Milli ve Yunus Emre’nin rölyef çalışmaları ve dekoratif kabartmalarıyla süsleyerek ışıklandırdı.
Her gün binlerce aracın geçtiği sanayi köprüsünün alt zemini ve duvarlarında çalışma başlatan Aksaray Belediyesi köprüyü şehrin simgelerinden oluşan rölyeflerle süslerken bir yandan da mini dinlenme alanları oluşturuyor. Aksaray’ın zengin kültürünü tema alan rölyef çalışmaları vatandaşlar tarafından da takdirle karşılandı.
Başkan Yazgı, ‘‘Tarihi ve kültürel mirasımızın tanıtılması kapsamında Sanayi köprüsü alt geçit duvarlarına Eğri Minare, Somuncu Baba, Vilayet Konağı, Ulu Cami, Hasan Dağı, 2. Kılıçaslan, Azmi Milli, Yunus Emre rölyeflerinden oluşan toplamda 8 adet çalışmayı ışıklandırmalarıyla birlikte şehrimize kazandırdık. Binlerce insanın seyir güzergâhı üzerinde bulunan sanayi köprüsünün zemininde yapacağımız yeşillendirme çalışmalarıyla birlikte şehrimize yakışır, bizim binlerce yıllık tarihimizi kültürümüzü yansıtır bir hale gelecektir. Bu alanda yaptığımız Rölyef, dekoratif kabartma ve ışıklandırma çalışmalarıyla Aksaray’ın zengin geçmişine ışık tutan bir kültür haritası oluşturuyoruz’’ dedi.
Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!