İstanbul'dan Doğubayazıtlı 350 öğrenciyi ısıtan yardım

Güncelleme Tarihi:

İstanbuldan Doğubayazıtlı 350 öğrenciyi ısıtan yardım
Oluşturulma Tarihi: Mart 01, 2024 16:40

İstanbul'dan Doğubayazıtlı 350 öğrenciyi ısıtan yardım

Haberin Devamı

DOĞUBAYAZIT, (Ağrı),(DHA)-İSTANBUL'da faaliyet gösteren Hedef Arama Kurtarma ve Uluslararası İnsani Yardım Derneği, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Doğubayazıt Ahmed-i Hani Meslek Yüksekokulu AŞOSYAL Kulübüyle 11 köydeki 350 ilkokul öğrencisine kışlık mont ve bot yardımında bulundu.

Hedef Arama Kurtarma ve Uluslararası İnsani Yardım Derneği, sosyal sorumluluk projesi kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olmak amacıyla Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Doğubayazıt Ahmed-i Hani Meslek Yüksekokulu AŞOSYAL Kulubüyle irtibata geçti. Doğubayazıt'a bağlı 11 köyde ihtiyaç sahibi öğrencileri belirlenmesi sonrası dernek ve kulüp üyeleri, ilçe milli eğitim müdürlüğünün tahsis ettiği araçlarla yola çıktı. Köyleri tek tek gezerek isimleri belirlenen öğrencilere kışlık bot ve montlarını hediye eden gönüllüler, onlarla bir süre de vakit geçirerek oyunlar oynadı.

Haberin Devamı

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Doğubayazıt'a geldiklerini belirten Hedef Arama Kurtarma ve Uluslararası İnsani Yardım Derneği Kurucu Başkanı Çağrı Tuna, “Hayırsever üyelerimizin desteğiyle malzemelerimizi tedarik edip ilçemizde eğitim öğretim faaliyeti yürüten Ahmed-i Hani Meslek Yüksekokulu Aşosyal Kulübü danışman hocalarımız ve öğrencilerimizle temas kurduk. Onlar da sağolsunlar kaymakamlığımız ve ilçe milli eğitim müdürlüğümüzle gereken görüşmeleri gerçekleştirip okullarımızı ve öğrencilerimizi belirlediler. Soğuk kış günlerinde öğrencilerimiz üşümesin diye 350 çift botu ve 350 adet montu Aşosyal Kulübü öğrencilerimizin de yardımıyla dağıttık. Destek sunan başta hayırsever dernek gönüllülerimiz olmak üzere Doğubayazıt'taki tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Aşosyal Kulübü olarak ihtiyaç sahiplerine ulaşıp destek olmayı hedeflediklerini ifade eden Doğubayazıt Ahmed-i Hani MYO öğretim üyesi ve Aşosyal Kulübü Danışman Hocası Dr. Öğr. Üyesi Özcan Bulantekin, “Aşosyal kulübü olarak sosyal sorumluluk projeleri içerisinde yer almak ve ihtiyaç sahibi insanlarımıza ulaşıp onların elinden tutmak, onlara destek olmak öncelikli hedeflerimizden. Özellikle bu yardımları önemsiyoruz. Çünkü eğitim herkesin eşit şekilde alması gereken bir kavram. Dünyanın her yerinde eğitimin eşit olması gerekir. İhtiyaç sahibi öğrencilerin de eğitimini en üst seviyede alması gerekli. Onlar eğitimlerini alırken bizlerin de öğrencilerimize destek olması gerekiyor. Okulumuz hocalarından Öğretim Görevlisi Burcu Toğrul hanımefendin öncülüğünde kulüp öğrencilerimizin girişimleri, Hedef Arama Kurtarma ve Uluslararası İnsani Yardım Derneği gönüllülerinin desteğiyle gerçekleştirilen bu etkinlik içerisinde yer almak bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Her bir gönüllüye teşekkür ediyorum" diye konuştu.(DHA)

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!