Seyhan Belediyesi'nden uluslararası proje

Güncelleme Tarihi:

Seyhan Belediyesinden uluslararası proje
Oluşturulma Tarihi: Ekim 27, 2017 09:59

Seyhan Belediyesi'nden uluslararası proje

Haberin Devamı

ADANA,(DHA)- ADANA'da Seyhan İlçe Belediyesi istihdama katkı koyacak uluslararası bir projeye imza attı. Proje ile 130’u Türk, 125’i Suriyeli olmak üzere 255 kişi tarımsal alanda meyve ve sebze üzerinde faaliyet gösteren alanlarda çalıştırılacak.  Projenin tüm giderleri Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) tarafından karşılanacak.

Seyhan Belediyesi, Gesellschaft Für İnternationale Zusammenarbeit (GIZ) Hayata Destek Derneği ve Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi iş birliğinde istihdama katkı sağlayacak önemli bir proje hayata geçiyor. Bu kapsamda yapılacak projenin protokolü Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) Proje Müdürü Gabriele Mühlig ve Hayata Destek Derneği Bölge Sorumlusu Taylan Cengiz arasında imzalandı. Proje ile 130’u Türk ve 125’i Suriyeli olmak üzere toplam 255 kişiye istihdam sağlanacak. Projede çalışacak kişiler tarımsal alanda meyve ve sebze üzerine faaliyet gösteren işletmelerde çalışacak. Proje kapsamında işçilerin maaşları ve sigortaları ve tüm giderler Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) tarafından karşılanacak.
BAŞKAN KARALAR’IN TÜRK İŞÇİ ISRARI
Seyhan Belediyesi, Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ), Hayata Destek Derneği ve Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi ortaklığında yapılan bu projenin bir benzeri geçtiğimiz yıl yine yapılmış Suriyeli mülteciler üzerine projelendirilen uygulamaya Başkan Zeydan Karalar’ın yoğun isteği ile Türk işçiler de dahil edilmişti. Bu projede de aynı çalışma yöntemi tercih edildi ve 255 kişiden 130’unun Türk olmasına karar verildi. Adana’nın bölge olarak çok hassas olduğuna vurgu yapan Başkan Karalar, işsizlikte ilk sırada olan Adana’da Türk işçileri işin içine katarak istihdama bir nebze katkı koymak istediklerini söyledi.

FOTOĞRAFLI

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!