Adana'daki FETÖ davasında Başsavcı iddia makamında(2)

Güncelleme Tarihi:

Adanadaki FETÖ davasında Başsavcı iddia makamında(2)
Oluşturulma Tarihi: Mart 24, 2017 14:14

Adana'daki FETÖ davasında Başsavcı iddia makamında(2)

Haberin Devamı

'HİMMET VERMEDİM, DEKORASYON YAPTIRDIM'
Adana 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 145 polisin yargılanmasına ikinci günde savunmalarla devam edildi. Tutuksuz sanıklardan Akın Gizlice, 3.5 yıldır polis olduğunu belirterek, "Şu ana kadar 30 adet taltif aldım. Bunların hiç birini himmet adı altında bağışlamadım. Bu paralarla evimin dekorasyonunu yaptırdım" dedi. Tutuklu polis memurlarından Mehmet İnce ise, hakkındaki suçlamalarda delil olmadığını öne sürerek, "Darbe girişimi sırasında görevimin başındaydım. Valilik binasını korudum. Eşim sağlık problemleri geçirdi, çocuklarımın psikolojisi bozuldu. Tahliyemi istiyorum" diye savunma yaptı.
ByLock kullanıcısı olduğu öne sürülen tutuklu sanık İbrahim Şeker ise 10 yıllık kariyerinde 48 taltif aldığını anlatarak, savunmasında şunları söyledi:
"Kesinlikle ByLock kullanmadım. İnternet erişimimi iş ortamında arkadaşlarımla paylaşıyordum. FETÖ okullarında okumadım, dergilerine abone olmadım. Bank Asya hesabımda para yok, ancak eşim eve 50 metre yakında olduğu için gün paralarını bu bankada biriktiriyordu. Hesabı Eylül ya da Aralık 2015'te açmış. Öğrendiğimde kapattırdım. Lojmanda kalıyorduk. Tutuklandıktan 2 ay sonra da eşimi ve çocuklarımı çıkarttılar. Mağduruz. Ülser hastalığım var. Hapishanedeyken hemoroid tedavisi de mümkün olmayacak noktaya gelmesinden korkuyorum. Sağlık problemleri nedeniyle tahliyemi istiyorum."
Duruşma sanık savunmalarıyla devam ediyor.

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!