HABER

Şişli'de döviz bürosunu soymak istediler! O anlar kamerada

İstanbul'un Şişli ilçesinde tabancayla girdikleri döviz bürosunda soygun girişiminde bulunan 2 şüpheliden biri, iş yeri sahibi ve esnaf tarafından yakalandı. Soygun teşebbüsü ve şüphelilerin kaçışı, iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Bir şüpheliyi yakalayan Rasim Seferoğlu, "Bir çığlık sesi duydum. Arkadaş bağırıyordu. Koşarak geldiğim de iki kişi gördüm, silahlılardı. Bağrışma esnasında kovalamaca yaşadık. Daha sonra kendileri silah doğrulttu bana, 'ateş ederim gelme' dedi. Biz bırakmadık peşini. Takip ettik ve yakaladık.'' şeklinde konuştu.

Şişli, Nişantaşı'nda, geçen pazartesi öğle saatlerinde meydana gelen olayda, kapüşon ve cerrahi maskeyle yüzlerini gizleyen iki şüpheli, bellerinden çıkardıkları tabancalarla döviz bürosuna girdi. Şüphelilerden biri, tabancasını veznedeki kadına doğrultarak, uzattığı poşete para koymasını istedi. Kadının soğukkanlı bir şekilde 'Ne parası, bana niye silah çekiyorsunuz?' demesi üzerine, diğer şüpheli yan tarafa geçerek kasanın giriş kapısına yönelmek istedi. O ana kadar hiçbir şeyden habersiz döviz bürosu önündeki bankta oturan yabancı uyruklu iki kişi, soygun girişimini fark ederek bağırmaya başladı. Bu sırada, üst kattaki ofiste oturan büro ortaklarından birinin de bağırması üzerine panikleyen şüpheliler geldikleri yönün aksine kaçmaya başladı.

1 BUÇUK KİLOMETRE SÜREN KOVALAMACANIN ARDINDAN YAKALANDI

O sırada, dışarıdan iş yerine doğru yürüyen döviz bürosu ortaklarından Rasim Seferoğlu, bağrışları duyarak koştu. Vezne çalışanından soygun girişimini öğrenen Seferoğlu, komşu esnafla birlikte şüphelilerin peşine düştü. Şüphelilerden biri yaklaşık 1 buçuk kilometre süren kovalamacanın ardından yakalanırken, diğeri izini kaybettirdi. Seferoğlu ve esnaf arkadaşları şüpheliyi, o sırada başka bir olay için orada bulunan polise teslim etti.

SANİYE SANİYE GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Döviz bürosu çalışanının soğuk kanlılığı ve bir turistin dikkati sayesinde teşebbüste kalan soygun girişimi iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, kapüşonlu ve yüzü maskeli iki kişinin döviz bürosuna yürürken tabancayı bellerinden çıkarmaları görünüyor.

GÜNCELLENME