HABER

Erzurum’da heyelan nedeniyle 10 ev boşaltıldı, mezarlar tahrip oldu

Erzurum’un Tortum ilçesinde HES barajı borusunun patlaması sonucu heyelan meydana geldi. Heyelanda 2 işçi yaralanırken Pehlivanlı Mahallesinde heyelan tehlikesi nedeniyle 10 ev boşaltıldı. Ayrıca heyelanda mezarlar da tahrip oldu.

Erzurum’un Tortum ilçesinde gece 24.00 sıralarında Pehlivanlı ve Bağbaşı mahalle yol ayrımının 500 metre ilerisinde HES işletmesine ait 2200'lük borunun patlaması sonucu heyelan meydana gelerek yolun kapanmasına neden oldu. Heyelan sonrası olay yerine giden HES işletmesinde çalışan işçiler heyelan bölgesinden gelen sel nedeniyle hafif yaralandı. Yaralılar Erzurum ve Uzundere de hastanelere kaldırılarak tedavileri tamamlandıktan sonra taburcu edildi.
Heyelan sonrası olay yerine AFAD, Jandarma, ambulans ve sağlık ekipleri, itfaiye, Büyükşehir Belediyesi şantiyesinden iş makinası, Karayolları ekibi, elektrik direklerinin etkilenmesi nedeniyle ARAS Elektrik ekibi sevk edildi. Ekipler olay yerinde çalışmakta olup heyelan altında herhangi birinin bulunmadığını bildirildi.
Tortum Taşdibi mevkiindeki heyelanda biriken suyun Pehlivanlı istikametinde bulunan evlere zarar verebileceği düşünülerek Pehlivanlı istikametine 10 ev tedbir amaçlı tahliye edildi. Öte yandan çok sayıda mezarlık da tahrip oldu.

GÜNCELLENME