Süper Lig’deki yirmi takımın en kötüsü

Ankaragücü maçının ilk yarısında da ‘savaşmayan’ bir Beşiktaş gördük, Trabzon ise beklerinden skor katkısı alamayan tek ekip.

Haberin Devamı

Üç hafta önce Ankaragücü, Antalya karşısında feci bir oyunla 4-0’lık bir yenilgi aldı. Belözoğlu takımının o maçtaki iştahsız görüntüsünü analiz etti, Gaziantep önüne 6 farklı adamla çıktı. Ve 1-0 kazandı deplasmanda. Dün de yine o aynı sert, gözüpek takım çıktı Beşiktaş karşısına. Kulübesinde Kitsiou, Hanousek gibi daha yetenekliler varken, Alper, Atakan, Ali Kaan gibi çarpışma oyuncularını seçti Emre Hoca. Ankara ekibi dün her ikili mücadelede vardı, göğüs göğse çarpışarak çıktı Eryaman Stadı’ndan.

iKiNCi YARI OYUNA ORTAK OLDU

Çalımbay’ın ekibi de benzer bir travmayı Brugge önünde yaşadı. Ancak Beşiktaş 11’inin savaşmayan görüntüsü devam etti dün ilk yarıda. Bu Beşiktaş’ın iştahı kadar oryantasyonu da düşük. Zira kendi mevkisinde oynamayan oyuncular söz konusuydu yine. Rıza Çalımbay maç önü demecinde “herkesi orijinal mevkisinde oynatmak istediğini” söyleyip, Amartey kulübedeyken Necip’i kullandı yine stoperde mesela. Orijinal sol açık Rebic ve Premier Lig’de 7-8 yıl kanat oynamış Oxlade kulübedeyken, çizgilerde Muleka-Bahtiyar başladı yine. İkinci yarıda yapılan oyuncu değişiklikleri sonrası oyuna ve skora ortak oldu Beşiktaş.

Haberin Devamı

KAYSERi 10 ESKi OYUNCUYLA ÇIKTI

Dün gündüz saatlerinde Trabzon’da oynanan maçı da teknik adam tercihleri üzerinden okumak mümkün. Kayserispor’un iki yıl boyunca transfer tahtası kapalıydı, dün de sahaya sadece tek yeni (Boa Morte), 10 eski oyuncuyla çıktılar. Normalde bir ön alan oyuncusu olan Gökhan Sazdağı yine sağ bekteydi, asist yaptı ve maçın kaderine tesir etti.

YANAL’DAN HARiKA iSTATiSTiK 

Diğer taraftaysa sezon başından beri neredeyse hiçbir hücum katkısı vermeyen bekler Larsen-Eren bitirdiler doksan dakikayı... Ersun Hoca (Yanal), dün yayında harika bir istatistik verdi: Süper Lig’de sezon başından beri beklerinden gol ya da asist katkısı alamayan tek takım Trabzonspor’muş. 20 takımın 19’u katkı almış Trabzon dışında. Antalya ve Konya’nın bekleri 7’şer gole tesir etmişler mesela. Cuma akşamı Okan Buruk, Barış Alper’i sol bekte kullanarak önemli verim almıştı. Abdullah Avcı’nın o bölgeye farklı birilerini devşirme zamanı geldi bence.

Yazarın Tüm Yazıları