Sivas’ta bir Rus ruleti seyrettik

Abdullah Avcı’nın Mendy’yi stopere çekip Trezeguet’yi ön tarafa koyması dengeleri değiştirdi.

Haberin Devamı

Süper Lig’in her zaman zor deplasmanlarından biri olarak tanımlanan Sivas, bu sene o özelliğini yitirmiş görünüyor. Servet Çetin yönetimindeki Sivas’ın iç sahada henüz galibiyeti yok. Üç galibiyetlerinin tamamı deplasmanda. Bunu ben son 4 yılda Rıza Çalımbay’la yakalanan kadro istikrarının kentten ayrılmasına bağlıyorum. Sivas’ın sert ve tanımlanmış bir oyunu vardı son 4 senede. Sivas içeride de, dışarıda da oynasa ana planı geçiş. Bu yüzden de 11 puanı deplasmanlardan çıkardılar. Dün de maça tam aradıkları, diledikleri biçimde başladılar. Trabzon takımı Visca ile ilk 4 dakikada iki tehlikeli hücum geliştirdi ama topu yitirdiklerinde bordo-mavililerin organizasyonunun yok olduğunu gördük. Ligin driplingle ikinci-üçüncü bölge geçişini en iyi yapan oyuncularından Saiz de uzaktan bir şutla kesti faturayı. O şaşkınlığı üzerlerinden atamadan kalesinde Manaj’la bir gol daha gördü Karadeniz ekibi.

Haberin Devamı

Abdullah Avcı göreve geldiğinden beri Trabzon ilk devrelerde hiç gol yememişti. 360 dakika boyunca hiç geriye düşmemişti. Sivas’ta yirminci dakikada 2-0 geriye düşerek bambaşka bir sınavla karşı karşıya kaldılar bir anda. Bu sınav karşısında Avcı’nın tercihi Rus ruleti oldu: 37’de Baniya sakatlanınca Mendy’yi stopere çekip Trezeguet’yi ekledi ön tarafa. Trabzon’un orta ikilisi BakasetasAbdülkadir oldu böylece. Bu düzen, top Trabzon’dayken umut verici. Ama top Sivas’tayken o umutlar ev sahibi ekibe geçiyordu haliyle.

Maçın hikayesi de bu minvalde gelişti: Etkili olduğu sağ kanada geçen Visca iki golün de içinde var. Pepe merkeze gelip klas bir gol attı. Sivasspor da kaydettiği üç golün ikisini geçişlerle buldu: Birincide Visca kaybetti, Saiz attı. Üçüncüde Eren kaybetti, Manaj buldu golü. Bol gelgitli, bol eğlenceli bir maç izledik bu rulet tercihinin sonunda.

Yazarın Tüm Yazıları