Beşiktaş günden güne eriyor

Bu kadar başıboş ve sahipsiz bir takımdan fazlasını beklemek mümkün değil.

Haberin Devamı

Beşiktaş’ın şu günlerde yaşadığı kadro zafiyeti tanımlanamayacak boyutta. Takımın en önemli oyuncuları Vincent Aboubakar, Rachid Ghezzal, Arthur Masuaku ve Valentin Rosier ortada yok. Amir Hadziahmetovic cezalı. Stoperde mecburen sürekli pozisyon hatası yapmasına rağmen zorunluluktan Necip Uysal oynamaya devam ediyor.

MERT VARKEN NEDEN ERSiN OYNUYOR?

Burak Yılmaz’ın eli kolu bağlı ama Ante Rebic’i bu kadar yokluk içerisinde 11’de düşünmüyor olması da ilginç. Ayrıca Beşiktaş’ın 1’inci kalecisi Mert Günok’tur. Mert Günok varken neden Ersin Destanoğlu oynuyor? İkinci golde yapmış olduğu hata çok büyük. İlk 45 dakikada savunmayı ayakta tutan Eric Bailly’nin çıkmasının ardından Bakhtiyar Zaynutdinov-Necip Uysal ikilisi stoper olarak görev alınca tüm denge kayboldu. İlk yarıda tek pozisyon üretemeyen, isabetli şut atamayan Antalyaspor 12 dakikada arka arkaya 3 gol buldu. Bailly harika bir stoper ama sürekli sakat, oynasa da maçı tamamlayamıyor.

Haberin Devamı

KAOS VE YOKLUK ORTAMI

Tüm bu kaos ve yokluk ortamında maçı yazmak, analiz etmek de yersiz. Beşiktaş’ın saha içinde ve saha dışında o kadar derin sorunları var ki bu tabloda sorumluluk alan Burak Yılmaz ve oyuncu grubunu eleştirmeye sıra en son gelir. Genel kurul kararı alan başkan Ahmet Nur Çebi ve yönetim kurulunun son güne kadar bu takımı sahiplenmesi koşullar ne olursa olsun gerekliydi. Bu kadar başıboş ve sahipsiz bir takımdan daha fazlasını beklemek mümkün değil.

Yazarın Tüm Yazıları