GeriSeyahat Konya'daki Kuğulu Milli Parkı ziyaretçilerini ağırlıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
Konya'daki Kuğulu Milli Parkı ziyaretçilerini ağırlıyor

Konya'daki Kuğulu Milli Parkı ziyaretçilerini ağırlıyor

Konya'nın Seydişehir ilçesindeki Kuğulu Milli Parkı, sonbaharda sunduğu manzarayla ziyaretçilerin ilgi odağı haline geldi.

Konya'nın doğal güzelliklerinden, turistlerin ilgi odağı Kuğulu Milli Parkı, sonbaharda sunduğu muhteşem manzarasıyla dikkat çekiyor. Küpe Dağı eteklerindeki park, sonbahar tonlarıyla izlemeye doyulmayan bir görüntü oluşturuyor. Doğayla iç içe zaman geçirmek isteyen ziyaretçilerin yanı sıra yerli turistlerin de ilgi gösterdiği yerlerden biri olan park, yılın her döneminde yansıttığı farklı güzelliklerle hayranlık uyandırıyor. 

Konyadaki Kuğulu Milli Parkı ziyaretçilerini ağırlıyor

"Seydişehir'in en güzel yerlerinden bir tanesi"

Sonbaharın tüm renklerinin bir arada görülebildiği mekana gelen fotoğraf tutkunları, yağlı boya tablolarını aratmayan manzarayı fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştiriyor. Parkı gezmeye giden Ahmet Güven, emekli olduktan sonra burada çok vakit geçirdiğini söyleyerek, "Hemen hemen her gün buraya gelirim. Seydişehir'in en güzel yerlerinden bir tanesi. Dinlenmek, mangal yapmak için oldukça elverişli. Ailenizle vakit geçirebileceğiniz bir yer ve her şey düşünülmüş. Burada sonbahar o kadar güzel ki insanların ihtiyarlamaya başladığında yaprak dökmesi gibi, burada da sararan yapraklar dökülüyor ve muhteşem manzara ortaya çıkıyor" diye konuştu.

Konyadaki Kuğulu Milli Parkı ziyaretçilerini ağırlıyor

Havuzunda kuğu, kaz ve ördekler de var

Seydişehir'in güneyinde bulunan park, dağların yamaçları, düdenler ve su kanallarından akıp gelen berrak, coşkulu suların toplandığı havuzunda kuğu, kaz ve ördekleri de barındırıyor. Bin 213 metre yükseklikteki parkın yüz ölçümü 2 bin 219 metrekare. Konya'ya 94 kilometre uzaklıktaki park, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı durumunda.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle