Yalçın Akdoğan: HDP bundan sonra çözüm sürecinin ancak filmini yapar

Güncelleme Tarihi:

Yalçın Akdoğan: HDP bundan sonra çözüm sürecinin ancak filmini yapar
Oluşturulma Tarihi: Haziran 08, 2015 10:53

Seçim sonuçlarını değerlendiren Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "HDP bundan sonra çözüm sürecinin ancak filmini yapar. Yani 'bal bal' demekle ağız tatlanmıyor, 'barış barış' demekle de olmuyor. Madem yüzde 13 oy aldılar, Kandil'e çağrı yapsınlar ve PKK'ya silah bıraktırsınlar" dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da seçim sonuçlarını değerlendirirken, önceliklerinin erken seçim değil koalisyon olduğunu vurguladı.

Haberin Devamı

Akdoğan, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Bakanlar Kurulu ve MYK üyeleriyle gerçekleştireceği toplantı için AK Parti genel merkezine gelişinde, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmesini sorması üzerine Akdoğan, seçim sonuçlarının ülke ve millet için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Haberin Devamı

''MADEM YÜZDE 13 OY ALDILAR...''

"Elbette olanda hayır vardır" ifadesini kullanan Akdoğan, şunları söyledi:
"Biz her zaman Allah'ın takdirini, milletin tercihini her şeyin üzerinde tuttuk. Aziz milletimize de çok teşekkür ediyoruz, AK Parti'yi yeninden birinci parti yaptığı için açık ara farkla hem de. Bizim her zaman önceliğimiz Türkiye oldu, Türkiye'nin menfaatleri oldu. Ümit ederiz diğer partiler de Türkiye'nin menfaatlerini öncelerler, her şeyin üzerinde Türkiye'nin menfaatlerini tutarlar. Bu süreçte onların da doğrusu sorumlu davranmalarını bekliyoruz. Bu süreçte yaşananlar, AK Parti'nin aslında güven ve istikrarın tek teminatı olduğunu, Çözüm Süreci'nin tek teminatı olduğunu, yeni anayasanın tek teminatı olduğunu daha iyi bir şekilde herkese gösterecektir, daha iyi anlaşılmasını sağlayacaktır diye düşünüyorum. HDP bundan sonra Çözüm Süreci'nin ancak filmini yapar. Yani 'Bal bal' demekle ağız tatlanmıyor, 'Barış barış' demekle de olmuyor. Madem yüzde 13 oy aldılar Kandil'e çağrı yapsınlar ve PKK'ya silah bıraktırsınlar."

Seçim sonuçlarını tüm boyutlarıyla ilgili kurullarda ele alacaklarını dile getiren Akdoğan, "Seçmenin mesajını bütün şehirlerde en doğru şekilde algılayacağız. Bir kez daha milletimize AK Parti'yi birinci parti yaptıkları için çok teşekkür ediyorum ve her şey Türkiye için diyorum" ifadesini kullandı.

Bir gazetecinin, "Gelecek döneme ilişkin yol haritasını" sorması üzerine, "Değerlendirmeyi yapalım ondan sonra konuşuruz" yanıtını verdi.

Haberin Devamı

Seçim Sonuçları

Yalçın Akdoğan: HDP bundan sonra çözüm sürecinin ancak filmini yapar
'Önceliğimiz koalisyon'


Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!