Ukraynalı hemşireyi, seks kölesi yapmış

Güncelleme Tarihi:

Ukraynalı hemşireyi, seks kölesi yapmış
Oluşturulma Tarihi: Kasım 17, 2009 17:12

ANTALYA Konyaaltı'ndaki bir evde zorla tutulan ve 2 aydır burada zorla erkeklere pazarlanan Ukraynalı hemşire 25 yaşındaki İlia K., bir müşterisinin telefonundan ‘Alo 157 İnsan Ticareti’ yardım hattını arayınca polis tarafından kurtarıldı.

Yabancılara hitap edecek bir hastanede çalıştırılma bahanesiyle getirilen kadını erkeklere pazarlayan 1 kişi gözaltına alındı.

Olay, ‘Alo 157 İnsan Ticareti yardım hattına gelen bir ihbar telefonuyla ortaya çıktı. Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, ihbar telefonunun kendilerine yönlendirilmesinin ardından operasyon için harekete geçti. Polis Konyaaltı'nda bir evde tutulan ve 2 aydır burada zorla erkeklere pazarlanan Ukraynalı hemşire İlia K.'yi kurtardı. Polis, genç kadını zorla erkeklere pazarladığı iddia edilen Uğur D. adlı kişiyi de gözaltına aldı.

Hemşire İlia K. polisler tarafından kurtarıldıktan sonra ifade vermek üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi.
İlia K., burada verdiği ifadede, “Bir arkadaşım aracılığıyla Türkiye'de Rus ve Türk ortaklı bir hastane açılacağı ve bu hastanenin burada yaşayan yabancılar ve tatilcilere hitap edeceğini söyleyerek hemşire olarak bana iş teklifinde bulunuldu. Ben de kabul ederek Antalya'ya geldim. Havalimanında beni karşılayan kişi bir eve götürdü ve 2 aydır beni zorla erkeklere pazarladı. Bir müşterime durumu anlatıp cep telefonundan 157 numaralı telefonu aradım. Kurtulacağım aklıma bile gelmiyordu. Artık her şeyden umudumu kesmiştim” dedi.

Hemşire İlia K., ülkesine gönderilmek üzere Yabancılar Polisi'ne teslim edildi. Uğur D.'nin sorgusu ise sürüyor.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!