Tövbe istiğfar duası nasıl yapılır? Tövbe istiğfar (tevbe) duası nedir?

Güncelleme Tarihi:

Tövbe istiğfar duası nasıl yapılır Tövbe istiğfar (tevbe) duası nedir
Oluşturulma Tarihi: Nisan 07, 2020 17:19

Tövbe istiğfar duasının nasıl yapıldığı merak edilen konular arasında yerini aldı. Tövbe istiğfar duası nedir, nasıl yapılır? Tövbe kapılarının açıldığı, kurtuluş ve günahlardan arınmanın müjdelendiği Berat Kandili bugün idrak ediliyor. Müslümanlar bolca ibadet ederek bu günün feyzinden nasiplenmek istiyorlar. İşte tevbe duasının yapılışı..

Haberin Devamı

Berat Kandili’nin gelişini coşku ile karşılayan Müslümanlar, günahlardan arınma ve kurtuluş ile müjdelenen bu gün içerisinde bolca ibadet ediyorlar. Tevbe etmek isteyenler, “Tövbe istiğfar duası nasıl yapılır?” sorusunun yanıtını öğrenmek istiyorlar.

TÖVBE İSTİĞFAR NASIL YAPILIR?

Tövbe İstiğfar duasının Arapçası şu şekilde:

- 'Estağfirullah, Estağfirullah, Estağfirullahe'l-azim el-kerim. ellezi lâ ilahe illa huve'l-hayyü'l-kayyumü ve etubü ileyhi tevbete abdin zalimin li- nefsihi, la yemlikü li-nefsihi mevten vela hayaten vela nüşüra-h. Ve es-elühü't - tevbete ve'l-mağfirete ve'l-hidayete lena, innehu, hüve't-tevvabü'r-rahim'

Tövbe istiğfar duası nasıl yapılır Tövbe istiğfar (tevbe) duası nedir

Haberin Devamı

TÖVBE İSTİĞFAR DUASI TÜRKÇE OKUNUŞU VE ANLAMI

“Ya rabbi! Bu ana gelinceye kadar benim elimden, dilimden, gözümden, kulağımdan, ayağımdan ve bilerek veya bilmeyerek meydana gelen bütün günah ve hatalarıma karşı tövbe ettim, pişman oldum. Küfür, şirk, isyan, günah ve kusur her ne türlü hâl vaki oldu ise, cümlesine tövbe ettim, pişmanlık duydum. Bir daha yapmamaya azm-ü cezm-ü kast ettim. Sen bu tövbemi kabul eyle. Nefsime uyup, şeytana tabi olup da aynı günah ve kusurları bir daha tekrar etmeme imkan verme, Yâ Rabbi. Bir daha iman ve ikrar ediyorum ki, Peygamberlerin evveli Âdem Aleyhisselâm, ahiri ise Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm, bu ikisi arasında her ne kadar peygamber gelip geçtiyse, Bunların cümlesine inandım, iman ettim, hepsi de haktır ve gerçektir. Bütün peygamberlere, onlara gönderilmiş olan İlâhi kitaplara ve içindeki emirlere şeksiz ve şüphesiz iman ettim, dilimle ikrar, kalbimle tasdik ediyorum ve yine iman ve ikrar ediyorum ki en son kitap Kur’ân-ı Azimüşşân ve en son Peygamber de Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm’dır.”

BAKMADAN GEÇME!