T.C kimlik no ile MHRS randuvu alma - Online hastane randevu alma

Güncelleme Tarihi:

T.C kimlik no ile MHRS randuvu alma - Online hastane randevu alma
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 10, 2015 16:06

MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) hastanede beklenen kuyruklarının önüne geçmek için Sağlık Bakanlığı'nın geliştirdiği bir sistemdir. MHRS internet aracılığıyla ve telefon aracılığıyla nasıl alınır?

Haberin Devamı

Sağlık Bakanlığı hastanelere gidip kuyruklarda bekleyerek zaman kaybetmemizin önüne geçmek için MHRS (Merkezi Hastane Randevu Sistemini) geliştirmiştir. Bu düzenlemelerle birlikte Sağlık Bakanlığı MHRS hastane randevu alma işlemlerimizi internet ve telefon yardımıyla yapabilmemizi sağlamıştır.

Sosyal bir hizmet olarak gösterebileceğimiz Merkezi Hekim Randevu Sistemi, hangi meslek grubundan olursa olsun, her vatandaşın, eşit ve hızlı şekilde, Hastane randevularını alabilmelerine yardımcı olan bir uygulamadır.

T.C kimlik no ile MHRS randuvu alma - Online hastane randevu alma


Sağlık Bakanlığı’nın önderliğinde, hizmete sunulan MHRS uygulaması, hastaneye gitmeden, sanal ortam aracılığı ya da telefon aracılığı ile vatandaşlara ulaşan bir hizmet olduğu için, bir de sadece hastane randevu işlemleri için, hastaneye gitmenize gerek bırakmamaktadır.

Haberin Devamı

MHRS hastane randevu sisteminden online olarak internet üzerinden randevu alabilmek için ilk olarak MHRS internet sitesin giriş yapmalısınız. Ana sayfada bulunan Türkiye haritasından veya iller seçeneğinden randevu almak istediğiniz hastanenin bulunduğu şehri seçmelisiniz. Şehir seçme işlemi tamamlandıktan sonra karşınıza şehirdeki hastaneler çıkacaktır.

Randevu almak istediğiniz hastaneyi seçerek randevu alma işlemine devam edebilirsiniz. Randevu almak istediğiniz hastaneyi seçtiğiniz zaman sağ tarafta hastane hakkında iletişim bilgileri açılacaktır ve hemen altında randevu al linki açılacaktır. Bu linke tıklayarak randevu alma işlemine devam edebilirsiniz.

Sistem sizi merkezi hekim randevu sisteminin vatandaş giriş ekranına yönlendirecektir. Bu sayfaya T.C. kimlik numaranız ve parolanızı girdikten sonra son olarak güvenlik kodunu da girdikten sonra randevu alma işlemine devam edebilirsiniz. Sisteme giriş yaptığınızda sistem sizi randevu almak istediğiniz hastanenin klinik seçim sayfasına yönlendirecektir.Klinik seçim işlemi tamamlandıktan sonra son olarak hekim tercihinizi de sisteme belirtmelisiniz. Bu işlemlerin ardında sistem size uygun olan randevu saatlerini bildirecektir. Size uygun olan randevu saatini seçerek randevu alma işlemini tamamlayabilirsiniz. MHRS hastane randevu sistemine kayıtlı değilseniz ise randevu alabilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Vatandaş giriş ekranında bulunan yeni üye linkini tıkladıktan sonra kimlik bilgilerinizi girerek üyelik alma işlemini tamamlayabilirsiniz. T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, cinsiyet, doğum tarihi ve telefon numaranız doldurulması gereken yerlerdir. Bu bilgileri girdikten sonra 2 kere de şifrenizi girmelisiniz. Bu işlemlerin ardından kaydet linkine tıkladığınızda sistem sizi tekrar vatandaş giriş ekranına yönlendirecektir. Bu sayfaya T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek MHRS hastane randevu sistemine giriş yapabilirsiniz.

Haberin Devamı

MHRS hastane randevu sistemini internet üzerinden kullanabildiğimiz gibi telefon ile arayarak da MHRS hastane randevu sistemini kullanabilirsiniz. ALO 184 randevu alma hattını cep telefonlarınızdan veya ev telefonlarınızdan arayarak randevu alma işlemine başlayabilirsiniz.

MHRS hastane randevu sistemini aradığınızda sizi bir operatör karşılayacaktır. Operatör sizden ilk olarak T.C. kimlik numaranızı isteyecektir ve ardından randevu almak istediğiniz hastane, poliklinik ve hekim tercihlerinizi operatöre bildirmelisiniz. Sistem size uygun olan randevu saatlerini bildirecektir. En uygun olan randevu saatini seçerek randevu alma işlemini tamamlayabilirsiniz. MHRS hastane randevu sistemi hizmete açıldıktan sonra vatandaşlar kolaylıkla randevu alabilmektedirler.

Haberin Devamı

MHRS RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

İNTERNET ARACILIĞI İLE YAPILABİLEN MHRS İŞLEMLERİNİZİ ŞU ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİREBİLİRSİNİZ;

Sanal ortam aracılığı ile MHRS Portal sayfasına giriş yaparak, hastane randevunuzu alabilmek için ilk önce, www.mhrs.gov.tradresine giriş yaparak randevu işleminizi başlatabilirsiniz.

Daha sonraki aşamada, burada açılan yeni sayfanın en sağında yer alan ‘Randevu Al’ seçeneğine tıklayınız.

Devamındaki aşamada karşınıza gelecek olan yeni sayfada ‘Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ başlığı adı atında oluşturulmuş olan bir tablo bulunmaktadır.

Bir sonraki aşamada, bu tabloda yer alan ve ‘Vatandaş Giriş Ekranı’ yazan başlığa tıklayınız.

Haberin Devamı

Hemen ardından açılan bu yeni ekranda yer alan, T.C kimlik numarası, şifre ve burada bulunan güvenlik kodu bilgilerinizi yazınız.

Devamındaki aşamada, ‘Giriş’ seçeneğine tıklayınız.

Bu şekli ile, anlatılan bu aşamaları tamamlamanızın ardından;

Eğer MHRS uygulamasını ilk defa kullanıyorsanız, yine bu sayfanın sol alt tarafında yer alan ‘Yeni Üye’ seçeneğine tıklayınız ve buradan MHRS uygulamasına üye olunuz.

Daha sonra, MHRS uygulamasına üye olduktan ve devamında yukarıda anlattığımız aşamaları yaptıktan sonra;

Sayfada yer alan; il, ilçe, hastane, semt kliniği, klinik, klinik yeri ve doktor bilgileri seçiminizi yapınız.

Ardındaki aşamada, ‘Randevu Ara’ seçeneğine tıklayınız.

Haberin Devamı

Ardındaki aşamada, bu randevu arama işleminizin sonucunda, sistem size uygun hastane, doktor ve saat bilgilerinizi ekrana aktaracaktır.

Daha sonra, bu arama sonuçları içinden, size uygun olan seçenekleri işaretleyiniz.

Devamındaki aşamada, ‘Randevuyu Kaydet’ seçeneğine tıklayınız.

Son olarak, bu şekilde hastane randevunuzu alıp, işlemlerinizi tamamladıktan sonra, sayfada yer alan ve ‘Çıkış’ yazan seçeneğe tıklayınız.

TELEFON ARACILIĞI İLE YAPILABİLEN MHRS İŞLEMLERİNİZİ ŞU ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİREBİLİRSİNİZ;

Telefon aracılığı ile MHRS üzerinden hastane randevunuzu alabilmek için, Alo 182 nolu hat üzerinden MHRS uygulamasına giriş yapınız.

Daha sonra, devamında ise, karşınıza çıkan operatörün yönlendirdiği sorular ile, hastane randevu işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Sizler de hastaneye gitmeden, yukarıda anlatmış olduğumuz böyle iki farklı şekilde hastane randevu işlemlerinizi yapabilirsiniz.

BAKMADAN GEÇME!