Symantec Endpoint Protection piyasada

Güncelleme Tarihi:

Symantec Endpoint Protection piyasada
Oluşturulma Tarihi: Ekim 18, 2007 12:32

Symantec, Symantec Endpoint Protection 11.0 uç nokta güvenliği ve Symantec Network Access Control 11.0 ağ erişim kontrolü çözümlerini duyurarak, kurumsal güvenlik alanında ne kadar iddialı olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Haberin Devamı

 

Symantec Endpoint Protection, Symantec AntiVirüs’ün gelişmiş bir tehdit önleme mekanizması ile tek bir konsol aracılığı entegrasyonundan oluşuyor ve dizüstü, masaüstü ve sunucu sistemlerinde malware’ler ile olası veri kayıplarına karşı benzersiz bir koruma sunuyor.

 

Symantec, tek bir ürün içinde bütünleştirilmiş bu yeni uç nokta güvenliği çözümünün pazara sunumuyla beraber, bu entegre çözüm aracılığı ile kazanılan operasyonel verimlilik bulgularını ortaya koymak üzere çözümün beta sürümünden faydalanılarak yürütülen üçüncü-parti çalışmasının sonuçlarını da duyurdu. Ağustos ve Eylül ayında Alchemy Group tarafından gerçekleştirilen bu çalışma, Symantec Endpoint Security’nin çeşitli iş ortamlarında, uç noktalara ilişkin karmaşıklığı ve maliyeti en aza indirgemesi yönündeki etkinliğini gözler önüne seriyor.

 

Haberin Devamı

Çalışmada göze çarpan temel noktalar:        

 

- Symantec Uç Nokta Güvenliği’nin tek bir yönetim konsülüne sahip olma fonksiyonalitesi hem BT güvenliğine ilişkin operasyonların yönetiminde oldukça gelişmiş bir etkinlik sağlıyor hem de BT güvenliği operasyonlarının yönetiminde harcanan saatleri ortalama olarak%75 oranında azaltıyor. Konu ile ilgili olarak bir kullanıcı, beta sürümünden elde ettiği izlenimlerini aktararak; güvenlik konusunda haftalık raporlama işlemi için harcanan saatlerin %97’sinin Symantec Endpoint Protection 11.0 ile kazanılabileceğini söylüyor.

 

- Symantec Endpoint Security’nin uç noktalarda, sadece onaylanan uygulamalara erişim imkanı veren Uygulama Kontrolü (Application Control) fonksiyonalitesi, operasyonel verimliliğin artmasında ve maliyetin azaltılmasında önemli bir belirleyici olarak görülüyor. Öyle ki, erişim yetkisi olmayan peer-to-peer uygulamalardankaynaklanan ağ kesintileri sadece tek bir kullanıcı bazında her yıl 2 milyon dolardan daha fazla bir maliyete neden oluyor.

 

Haberin Devamı

Symantec Uç Nokta Güvenliği, uç nokta ortamlarını günümüz tehditlerinden korumak isteyen kullanıcılar için oldukça kapsamlı güvenlik teknolojileri sunmasını yanı sıra, bellek gereksinimi açısından da avantajlı bir konuma sahip bulunuyor. Boş duran konumda bulunan bir bilgisayarda Symantec Uç Nokta Güvenliği, 24 MB’lık, oldukça düşük bir bellek alanı işgal ediyor, bu oran uç nokta güvenliğine ilişkin diğer çözümlerle karşılaştırıldığında keskin bir düşüşü gözler önüne seriyor.

 

Bir Üründen Başka Bir Ürüne Geçişte ve Yatırımların Geri Dönüşünün En Üst Düzeye Getirilmesinde Yol Gösterecek Yeni Araç ve Hizmetler

 

Symantec Uç Nokta Güvenliği ve Symantec Ağ Erişim Kontrolü, BT departmanları olmayan küçük işletmelerden, yönetim zorluğu ile karşı karşıya kalan binlerce uç noktaya sahip global kurumlara kadar oldukça geniş bir kullanıcı portföyüne hitap ediyor. Her kullanıcı ortamının bir diğerinden farklı olduğunu ön gören Symantec, uç nokta güvenliğine ilişkin ürünlerin değiştirilmesi, yeni ürün kullanımı, operasyon ve yönetim gibi konularda rehberlik edecek yeni araçlar geliştirmesinin yanı sıra, dış destek hizmetide sunuyor.

 

Haberin Devamı

Symantec ayrıca,kullanıcıların Symantec Endpoint Seurity 11.0’dan hem daha etkin biçimde faydalanmaları hem de yatırımlarından daha hızlı geri dönüşüm elde etmeleri için uç noktalara ilişkin bir takım iyileştirmeler ve kontrol fonksiyonaliteleri de sunuyor. Yeni Symantec Uç Nokta Güvenliği Entegrasyonu Bileşeni (Symantec Endpoint Protection Integration Component), Symantec Endpoint Protection ile Altiris yönetim platformunu birleştirerek kullanıcıların uç nokta güvenliğine ilişkin diğer rakip çözümlerden Symantec çözümlerine geçişlerinde Symantec Uç Nokta Güvenliği’ni etkin bir şekilde kullanmalarına ve uç nokta konfigürasyonlarını kuvvetlendirmelerine kolaylık sağlayan önemli bir araç olarak kabul ediliyor.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!