Suriyeli kadınlara fuhuş yaptıran ev sahibi tutuklandı

Güncelleme Tarihi:

Suriyeli kadınlara fuhuş yaptıran ev sahibi tutuklandı
Oluşturulma Tarihi: Haziran 22, 2017 13:50

İç savaştan kaçarak Adana’ya gelen 10 Suriyeli kadına evinde fuhuş yaptıran 42 yaşındaki Ayfer K. tutuklandı.

Haberin Devamı

Ahlak Büro Amirliği ekipleri, merkez Seyhan İlçesi’ne bağlı Denizli Mahallesi’ndeki bir evde fuhuş yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçti. Ev sahibi Ayfer K. ile müşteri gibi irtibata geçen polis, Suriyeli kadınlarla birlikte olmak istediklerini söyledi. Ayfer K. evine gelen sivil polislerden 30 lira yatak, 100 lira da Suriyeli kadın için para aldı.

Bir süre bekleyen polise, "Senin için özel banyo yaptırdım, alkış çaldığım anda gelen kadın senindir" dedi. Kadının gelmesiyle kimliğini açıklayan polis, Ayfer K. ile Suriyeli A.Y.’yi gözaltına aldı.

Suriyeli kadın, ifadesinde savaştan kaçıp Adana’ya geldiğini çocuklara bakmak için fuhuş yaptığını söyledi. Elde edilen bilgiler doğrultusunda Ayfer K.’nın fuhuş için evini kullandırttığı belirlenen 9 Suriyeli kadın da yakalanıp ifadeleri alındı.

Benzer gerekçeler anlatan Suriyeli kadınlar serbest bırakılırken ifadesinde kendisinin sadece yer parası aldığını ileri süren Ayfer K. nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Gazetecilerin ’Neden fuhuş yaptırıyorsunuz?" sorusuna "Zevkten yapıyorum" diyen Ayfer K. tutuklandı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!