Sultangazi’de kucağında bebeğiyle yürürken katlettiler! Cinayete ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Kasım 28, 2022 17:04

İstanbul Sultangazi'de yabancı uyruklu Hatice H.'nin kucağındaki bebeğiyle yürürken silahla başından vurularak öldürüldüğü olay sonrasına ilişkin yeni güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, saldırı sonrası annesinin kucağından alınan 7 aylık bebeğin olay yerinde bulunan eczaneye alındığı ve eczacı Semiha Çiftçi'nin sağlık ekipleri gelene kadar bebekle ilgilendiği anlar yer alıyor. Cinayete ilişkin ise yeni bilgiler de ortaya çıktı. Yeni alınan bilgilere göre Hatice H.'nin 17 yaşındaki kardeşi tarafından öldürüldüğü ifade edildi.

Haberin Devamı

Sultançiftliği Mahallesi Ordu Caddesi'nde 26 Kasım Cumartesi günü saat 18.00 sıralarında kucağında bebeğiyle yürüyen yabancı uyruklu Hatice H. peşindeki kimliği belirsiz kişi tarafından silahla başından vuruldu. Saldırgan, koşarak olay yerinden kaçarken, ağır yaralanan Hatice H., tesadüfen olay yerinden geçen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Kadın hastanedeki tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Hatice H.'nin saldırı sırasında kucağında olan 7 aylık Irmak bebek, vatandaş tarafından alınarak, olay yerinde bulunan eczaneye götürüldü.

Sultangazi’de kucağında bebeğiyle yürürken katlettiler Cinayete ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı


9 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI! KARDEŞİ ÖLDÜRMÜŞ

Haberin Devamı

Öte yandan, Polis, olayda kullanılan araçtaki 9 şüpheliyi yakalayarak, gözaltına aldı. Yeni gelen bilgilere göre Hatice H.'nin 17 yaşındaki kardeşi A. H. tarafından öldürdüğü iddia edildi. Gözaltında alınan Hatice H.'nin anne baba ve kardeşlerinin aralarında bulunduğu 9 kişinin sorgusu Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sürüyor. Polis olayda silahı kullanan kişi olarak belirlediği şüpheliyi yakalamak için operasyonlarını sürdürüyor. 

Polis soruşturması sonucu öldürülen Hatice H.'nin Suriye'de yaptığı evlilikten gördüğü şiddet ve baskı yüzünden kaçtığı, İstanbul'da başka biri ile yaşamaya başladığı öğrenildi. Hatice H.'nin ailesinin bu ilişkiye karşı çıktığı ve onu geri dönmesi için tehdit ettiği belirlendi. Hatice H.'nin bu tehditler yüzünden son zamanlarda yüzünü tamamen kapatarak dışarı çıktığı öğrenildi.

Polis soruşturması sonucunda Hatice H.'nin kardeşi tarafından takip edilerek öldürüldüğü tespit edildi. Cinayet işleyen 17 yaşındaki kardeş A.H.'nin halen firarda olduğu ve yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Gözaltında tutulan ve cinayetin azmettiricileri oldukları iddia edilen aralarında Hatice H.'nin anne, baba ve kardeşlerinin bulunduğu 9 kişinin sorgusuna Cinayet Büro Amirliği'nde devam ediliyor.

Haberin Devamı

Sultangazi’de kucağında bebeğiyle yürürken katlettiler Cinayete ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı

GÖRGÜ TANIKLARI OLAYI ANLATTI

Eczacı Semiha Çiftçi, olay yerinde Hatice H.'nin kucağındaki Irmak bebeği alarak, sakinleştirmeye çalıştı. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerince Irmak bebek, eczaneden alınarak hastaneye götürüldü. O anlar eczanenin güvenlik kameralarına yansırken, Irmak bebeğin saldırı sırasında yara almadığı ve sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Hatice H.'nin 2'si kız 3 çocuğu devlet kurumlarınca koruma altına alındı.

Sultangazi’de kucağında bebeğiyle yürürken katlettiler Cinayete ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı

"AKLIM IRMAK BEBEKTE KALDI"

Eczacı Semiha Çiftçi, "Dışarıda silah sesi duyuldu ve herkes koşuşturmaya başladı. Bizde dışarı çıkıp, baktık bir bayan yerde yatıyor. Bayanın altında bebeği varmış. Çevredekiler bebeği almışlar. Bayana müdahale edildi, ambulansa alındı. Sonrasında dışarıdaki arkadaşlar bebeği eczaneye getirdi. Bebeği bir süre tuttular. Huysuzlanmaya başlayınca ben bebeği kucağıma aldım. Kendisiyle ilgilendim. Irmak bebeğin kokusunu hissettim. Daha sonra sağlık ekipleri geldi. Bebeği kontrol ettiler herhangi bir şeyi yoktu. Bebeği ambulansa aldılar. O andan itibaren Irmak bebeği merak ediyorum. Nasıldır? Ne durumdadır? Ya da bundan sonrası ne olacak? Aklım Irmak bebekte kaldı" dedi.

Haberin Devamı

YENİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan saldırıyla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde, saldırı sonrası annesinin kucağından alınan 7 aylık bebeğin olay yerinde bulunan eczaneye alındığı ve eczacı Semiha Çiftiçi'nin sağlık ekipleri gelene kadar bebekle ilgilendiği anlar yer alıyor.

Sultangazi’de kucağında bebeğiyle yürürken katlettiler Cinayete ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı

 

Sultangazi’de kucağında bebeğiyle yürürken katlettiler Cinayete ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!