Son dönem bebek isimleri

Güncelleme Tarihi:

Son dönem bebek isimleri
Oluşturulma Tarihi: Aralık 10, 2012 00:00

Türkiye’nin siyasi ve sosyolojik yapısıyla birlikte çocuklara verilen isimler de değişiyor.

Haberin Devamı

2011 yılı verilerine göre Fatma, Ayşe, Mehmet, Osman’ın tahtı sarsıldı, onların yerini Zeynep, Sümeyye, Emir, Yusuf aldı.

İÇİŞLERİ Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı tabloya göre, nüfus kütüklerinde kayıtlı en çok kullanılan 20 kadın adı, “Fatma, Ayşe, Emine, Hatice, Zeynep, Elif, Meryem, Şerife, Sultan, Zehra, Hanife, Merve, Havva, Zeliha, Fadime, Esra, Özlem, Hacer, Yasemin ve Hülya” olarak sıralanıyor. Aynı şekilde kullanılan erkek isimleri ise “Mehmet, Mustafa, Ahmet, Ali, Hüseyin, Hasan, İbrahim, İsmail, Osman, Yusuf, Murat, Ömer, Ramazan, Halil, Süleyman, Abdullah, Mahmut, Recep, Salih ve Fatih” olarak görülüyor.

2011’in popüler kadınları

Ancak 2011 verilerinde bu sıralama bozuluyor. 2011 yılında doğan kız çocuklarına en çok verilen 20 isimde Fatma ve Ayşe sonlarda. İşte liste: “Zeynep, Elif, Ecrin, Yağmur, Nisanur, Azra, Nehir, Zehra, İrem, Eylül, Ela, Merve, Belinay, Hiranur, Sümeyye, Meryem, Nisa, Fatma, Ayşe, Rabia.”

Haberin Devamı

2011’İN POPÜLER ERKEKLERİ

Geçmişte en yaygın olan “Hasan, Osman, Ramazan” artık ilgi görmüyor. 2011’de doğan erkek çocuklara en çok verilen 20 isimi, “Yusuf, Mustafa, Berat, Emir, Mehmet, Ahmet, Muhammed, Enes, Ömer, Emirhan, Furkan, Ali, İbrahim, Arda, Mert, Çınar, Hüseyin, Yiğit, Yunus Emre ve Kerem” oldu.

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!