Son dakika... Türkiye'nin en uzun 4. köprüsü Adana'da... Bakan Karaismailoğlu'ndan CNN TÜRK'te önemli açıklamalar

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Nisan 28, 2023 14:27

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, CNN TÜRK canlı yayınında bugün açılışı yapılan Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne ilişkin açıklamalarda bulundu. Karaismailoğlu, "Sıkışan şehir trafiğinde Adanalılara önemli rahatlık sağlayacak burası. Buradaki sıkışıklıkları alternatif yollarla ortadan kaldırıyoruz. Kıymetli bir eser olarak Adana'ya bitirmenin gururunu yaşıyoruz" dedi. Karaismailoğlu, "Artık bundan sonra Türkiye önündeki 50 yılı planlayan ülke haline geldi" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

İşte Bakan Karaismailoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

1700 metre uzunluğuyla Türkiye'nin en uzun köprüsü olarak tarihe geçen Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü tamamlamanın gururunu hep beraber yaşıyoruz. Büyük ve güçlü Türkiye'nin altyapısını inşa ediyoruz. Ankara-Sivas hızlı trenini açtık. Bugün de Seyhan Nehri üzerinde gerdanlık gibi parlayan Akdeniz'in incisi güzel Adanamıza eserimizi sunuyoruz. 3 Mayıs'ta liderliğinizde Trabzon'da Zigana Tünelini açacağız.

Bizim için durmak yok, liderliğinizde ülkemizi en gelişmiş 10 ekonomi arasına yerleştirecek, ulaştırma alanında nice dev eserlere imza atmaya devam edeceğiz. Yeni hayaller kurmaktan ve çalışmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Adana tarımsal ve sanayi üretimiyle bölge ve ülke ekonomisine katkılar sağlamaktadır. 2 milyonu aşan nüfus ve araç sahipliği de önemli olarak artmıştır. Şehiriçi trafiği için önemli olan köprünün inşaatını CHP'li belediye durdurmuştu. Talimatlarınızla köprü projesini devraldık ve tamamladık. Adanalıları CHP zihniyetinin insafına bırakmadık.

Haberin Devamı

Ülkemizin eşsiz coğrafi konumundan da yararlanarak lojistikte küresel ve bölgesel güç haline gelmek, etkin, verimli, emniyetli, afetlere dirençli şekilde geliştirmek önceliğimizdir. Ulaşım yatırımlarının meyvelerini toplamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Son dakika... Türkiyenin en uzun 4. köprüsü Adanada... Bakan Karaismailoğlundan CNN TÜRKte önemli açıklamalar

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU'NDAN CNN TÜRK'E AÇIKLAMALAR

Bakan Karaismailoğlu, açılış töreninden önce CNN TÜRK canlı yayınında Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne ilişkin açıklamalarda bulundu. 

İşte Bakan Karaismailoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar...

Demiryolunun da şimdiden altyapısını yaptık. Sıkışan şehir trafiğinde Adanalılara önemli rahatlık sağlayacak burası. Buradaki sıkışıklıkları alternatif yollarla ortadan kaldırıyoruz. Kıymetli bir eser olarak Adana'ya bitirmenin gururunu yaşıyoruz.

Haberin Devamı

Sıkışan şehir trafiğinde Adanalılara önemli rahatlık sağlayacak burası. Buradaki sıkışıklıkları alternatif yollarla ortadan kaldırıyoruz. Kıymetli bir eser olarak Adana'ya bitirmenin gururunu yaşıyoruz.

Şehrin iki yakasını alternatif olarak buluşturmak için yapıldı. 2 dakikada hastanelere ve okullara ulaşılabilecek. Adana Büyükşehir Belediyesi'nden devraldık. Yerel seçimlerden önce Belediye tarafından bu proje başlamıştı ama maalesef devam ettirilmedi. Biz de devraldık. Bugün itibarıyla hizmete veriyoruz. Saat 17:00'de Cumhurbaşkanımız video konferansla açılışa katılacak.

"KAPASİTESİ ÇOK YÜKSEK"

Buranın kapasitesi çok yüksek. Adana gibi büyüyen şehirlerde böyle alternatif yollar yapmazsak olmaz. Bu sistemlerin kaliteyi üst seviye çıkarmak lazım. Burayı 2 sene önce devraldık.

Haberin Devamı

Hizmeti ve derdi olmayanlar İstanbul'da da olduğu gibi yarıda bırakıyorlar. 2 yılda bu kadar teknolojik bir işi bitirdik. Burada çalışanlar kendi insanımız, kendi işimiz. Bu bir kentsel tasarım projesi. Yaya hareketlilik, bisiklet yolları çok önemli. Hizmeti görenler bunu devam ettirir umarım.

"TÜRKİYE ÖNÜNDEKİ 50 YILI PLANLAYAN ÜLKE HALİNE GELDİ"

Geçen bayramın 3. günüydü Osmangazi Köprüsü'nden 102 bin araç geçti. Devletimiz devlet olmanın gerekliliklerini yerine getiriyor. Gelecek yıllarda vatandaşlarımızın önüne çıkabilecek sorunların şimdiden önüne geçiyoruz. Sonucunda ne oluyor? Ülkemiz gelişiyor, büyüyor. Bu ulaşan sistemleri kapasitesinden dolayı bölgeye yatırımcı geliyor, istihdam artıyor. Böyle büyük ulaştırma altyapıları sayesinde ülkemizin her yerinde sanayi gelişiyor, tarım geliyor. Artık bundan sonra Türkiye önündeki 50 yılı planlayan ülke haline geldi.

Haberin Devamı

Biz 6 Şubat'ta deprem bölgesine gelmiştik. Orada dünyanın en büyük felaketle uğraşırken Türkiye diğer taraftan da projeleri aksatmadan devam ettirdi. Bundan sonra hedefleri daha da büyüktük. O hedefleri gerçekleştirmek için çalışmaya devam edeceğiz.

BAKMADAN GEÇME!