Garda dehşet randevusu... Helin'i pompalıyla katletti, 2 öğrenciyi de yaraladı

Güncelleme Tarihi:

Garda dehşet randevusu... Helini pompalıyla katletti, 2 öğrenciyi de yaraladı
Oluşturulma Tarihi: Ekim 14, 2017 08:47

Lise öğrencisi Helin Palandöken'in eski erkek arkadaşı Mustafa Yetgin, Pendik'te dehşet saçtı. Eski sevgilisini pompalı tüfekle başından vurup öldüren Yetgin, genç kızın arkadaşı Cemil Yıldız ve Deniz Morsümbül'ü de yaraladı. Yetgin, bugün adliyeye sevk edildi. Yetgin'in polis sorgusunda konuşmadığı öğrenildi. Yetgin'i olay yerine getiren H.C. de gözaltına alındı. Polisin 'güvenliği için' çelik yelek giydirdiği Mustafa Yetgin ile H.C. sabah adliyeye çıkarıldı. Mustafa Yetgin, “Tasarlayarak adam öldürme" suçundan tutuklandı. Bu arada hayatını kaybeden Helin Palandöken'in 18 Eylül'de Twitter'da 'Gizli bir sapığım var, sokağa çıkmaya korkuyorum' diye yazdığı ortaya çıktı.

Haberin Devamı

İstanbul Pendik’te lise öğrencisi Helin Palandöken’in (17) eski erkek arkadaşı Mustafa Yetgin'in sosyal medyadan tartıştığı genç kızın okul arkadaşı Cemil Yıldız (17) ile Güzelyalı Tren İstasyonu’ndaki randevusunda kan döküldü. Palandöken’in hayatını kaybettiği olay şöyle gelişti:

İşsiz Mustafa Yetgin (22), bir süre önce ayrıldığı Pendik İstanbul Ticaret Odası Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Helin Palandöken’in görüştüğü okul arkadaşı Cemil Yıldız’la messenger üzerinde tartıştı.

ENGEL OLMAK İSTEDİ AMA...

İki genç tehditler savuran yazışmalarının ardından Güzelyalı Tren İstasyonu’nda görüşmek üzere randevulaştı. Cemil Yıldız da arkadaşları Helin Palandöken ve Deniz Morsümbül (17) ile geldi. Tartışma burada da devam etti.

“Benim kız arkadaşımla nasıl çıkarsın” diye bağıran Yetgin yanında getirdiği pompalı tüfeği Yıldız’a doğrultup ateşledi. Yıldız bacağından yaralanıp yere yığıldı.

Haberin Devamı

Dehşet dolu anlara tanık olan Helin Palandöken ile Deniz Morsümbül, Yetgin’e “Ne yapıyorsun sen” diyerek engel olmak istedi. Bunun üzerine silahı yeniden doğrultan Yetgin, Palandöken'i başından vurarak öldürdü, Morsümbül'ü ise yaraladı.

Garda dehşet randevusu... Helini pompalıyla katletti, 2 öğrenciyi de yaraladı

Hayatını kaybeden Helin Palandöken 18 Eylül'de bu tweeti atmış


BİLEKLERİNİ KESTİ

3 arkadaş kanlar içinde yere yığılırken saldırgan Yetgin, olay yerinden kaçıp 1 kilometre uzaktaki Pendik İstanbul Ticaret Odası Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’ne girdi. Burada bıçakla bileklerini keserek intihar girişiminde bulunduğu sırada Mobil Okul Timleri saldırganı yakalayıp hastaneye götürdü.

POLİS SORGUSUNDA KONUŞMADI

Adliyeye sevk edilen Mustafa Yetgin, poliste susma hakkını kullandı. İntihar etmek isterken MOT timleri tarafından yakalanıp hastaneye götürülen ve tedavisinin ardından Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü Araştırma Büro Amirliği'ne götürülerek sorgulanan Yetgin soruları cevapsız bıraktı.

Garda dehşet randevusu... Helini pompalıyla katletti, 2 öğrenciyi de yaraladı
Polis yaptığı araştırmada, Yetgin'in olaydan 3 gün önce pompalı tüfeği Tuzla’da bir av bayisinden olayı gerçekleştirmek için aldığını belirledi. Yetgin'i olay yerine getiren H.C. de polis tarafından gözaltına alındı. Polisin çelik yelek giydirdiği Mustafa Yetgin ile H.C. sabah adliyeye çıkarıldı.

Haberin Devamı

SAVCIDA SUSMA HAKKINI KULLANDI

Mustafa Yetgin, emniyet işlemlerinin ardından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. Savcılık sorgusunda susma hakkını kullandığı öğrenilen şüpheli Yetgin, tutuklanması talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

''ATEŞ ETTİĞİMİ KABUL EDİYORUM''

Yetgin’in nöbetçi mahkemedeki sorgusunda, "Ben üzerime atılı suçlamayı anladım. Olayın hala şoku altındayım. Neyi nasıl anlatmam gerektiğini bilemediğim için şu ana kadar ifade veremedim. Helin Palandöken ve o esnada yanında bulunan kişilere av tüfeği ile ateş ettiğimi kabul ediyorum. Bu av tüfeğini internetten satın almıştım. Ateş ettikten sonra da olay yerinden kaçtım. Sonrasında ne olduğunu ve ne yaptığımı hatırlamıyorum. Kafam çok karışık. Şu an söylediklerimden fazla bir şey anlatabilecek durumda değilim" şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

Haberin Devamı

 Mahkeme, şüphelinin, "Tasarlayarak adam öldürme" suçundan tutuklanmasına karar verdi.

Garda dehşet randevusu... Helini pompalıyla katletti, 2 öğrenciyi de yaraladı
Garda dehşet randevusu... Helini pompalıyla katletti, 2 öğrenciyi de yaraladı

Deniz Morsümbül                                        Cemil Yıldız

Garda dehşet randevusu... Helini pompalıyla katletti, 2 öğrenciyi de yaraladı

Helin Palandöken

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!