SGK Uğur Kurt'un ailesinden özür diledi

Güncelleme Tarihi:

SGK Uğur Kurtun ailesinden özür diledi
Oluşturulma Tarihi: Şubat 08, 2015 03:40

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, dün Hürriyet Gazetesi'nde yayınlanan "SGK'dan skandal yazı" başlıklı haberin ardından bugün bir özür açıklaması yaptı.

Haberin Devamı

Kurum yaptığı yazılı açıklamada, yakınlarına hitaben yazılması gereken yazının "sehven", Okmeydanı'nda Cemevinde başına isabet eden kurşunla ağır yaralanan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Uğur Kurt adına yazıldığı belirterek, başta Kurt'un ailesi olmak üzere tüm kamuoyundan özür diledi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"7 Şubat 2015 tarihinde bazı basın yayın organlarında yer alan "SGK'dan Skandal Yazı " Başlıklı habere konu müteveffa ile ilgili olarak yazılmış olan 28 Ocak 2015 tarihli yazımızda müteveffa Uğur KURT için Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesince 22 Mayıs 2014'te yapılan tedavilere ilişkin sağlık hizmet bedellerinin kurumumuza adli vaka grubunda fatura edildiğinden 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 76. Maddesi gereği meydana gelen olayda müteveffanın ölümüne ilişkin olarak kusurlu 3. Kişi bulunup bulunmadığının tespiti ve müteveffa yakınlarından olaya ilişkin bilgi ve belge temin edilmesi işlemleri için müteveffa yakınlarına hitaben yazılması gereken ilgili yazımız müteveffa kişi adına yazılmıştır.

Kurumumuzca sehven yapılmış olan bu hatadan dolayı başta müteveffa Uğur KURT'un ailesi olmak üzere tüm kamuoyundan özür diliyor kendilerine tekrar başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Sosyal Güvenlik Kurumu İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü"


SGK Uğur Kurtun ailesinden özür diledi
7 gün içinde gel

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!