Sezer İnanoğlu'nun çalınan cipi bulundu

Güncelleme Tarihi:

Sezer İnanoğlunun çalınan cipi bulundu
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 01, 2016 12:49

Hakkında verilen hapis cezasını çekmekte olan yapımcı Sezer İnanoğlu’nun eşine tahsis edilen 350 bin lira değerindeki son model cip, iki gün önce Şişli’de park edildiği otelin önünden çalındı. Şoför tarafından resepsiyona bırakılan kontak anahtarını alan esrarengiz kişi tarafından çalınan cip, 1 gün sonra polisin dikkati sayesinde Bakırköy’de bulundu.

Haberin Devamı

Güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülenen hırsızlık olayının ardından Asayiş Şube Müdürlüğü’ne gelen Sezer İnanoğlu’nun eşi Zeynep İnanoğlu aracı almak istedi ancak cip film şirketi adına kayıtlı olduğu için alamadı. Polis kimliğini tespit ettiği şüpheliyi yakalamak için operasyonları sürdürüyor.

ŞİŞLİ'DEN ÇALINDI

İstanbul’da düzenlenen bir polis operasyonunda evinden yapılan aramada Kaleşnikof marka uzun namlulu silah, uyuşturucu madde çıkan, bir başka olayda polisle çatışmaya giren, 2015 yılında hakkında verilen 5 yıl 10 ay hapis cezası nedeniyle yakalanıp cezaevine giren Sezer İnanoğlu’nun başı bu kez oto hırsızlarıyla derde girdi. "Sezercik" karakteriyle Türk sinemasına damgasını vuran yapımcı Sezer İnanoğlu’nun eşinine tahsis edilen son model cip 2 gün önce Şişli’de bir otel önünden çalındı.

Haberin Devamı

HIRSIZLIK ANI KAMERALARDA

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada güvenlik kamera görüntülerini inceleyen dedektifler, hırsızlık anının saniye saniye kaydedildiğini gördü. Otelin önündeki masada oturan bir kişinin, Sezer İnanoğlu’nun eşi Zeynep İnanoğlu’nun şoförünün getirdiği otomobilin park edilişini izlediği tespit edildi. Şüphelinin, şoförün anahtarı resepsiyona verip evine gitmek için ayrılmasının ardından yaklaşık 2 saat sonra harekete geçtiği belirlendi. Resepsiyona giderek görevliye sözde şoförün geri geldiğini ve anahtarı istediğini söyleyen bu kişinin daha sonra kontak anahtarıyla hızla dışarı çıkarak aracı çalıştırdığı ve uzaklaştığı görüldü.

Sezer İnanoğlunun çalınan cipi bulundu

POLİS EKİBİ OTOPARKTA BULDU

Bu gelişme üzerine yaklaşık 350 bin lira değerinde olan ve rengi dolayısıyla İstanbul’da iki adet bulunduğu öğrenilen cip her yerde aranmaya başlandı. Polis ekipleri kısa süre içinde hırsızın kimliğini tespit ederken, çalınan araç Bakırköy’de bir inşaat şirketinin otoparkında bulundu. Polis ekibinin fark ederek müdahale ettiği aracın çalındığı gün "Biraz burada kalsın" denilerek otoparka bırakıldığı öğrenildi. Kamera kayıtları incelendiğinde otomobili bırakan kişi ile otelden çalan kişinin aynı olduğu ortaya çıktı.

Haberin Devamı

PARMAK İZİ İNCELEMESİ YAPILDI

Otomobil, bulunduktan sonra Asayiş Şube Müdürlüğü otoparkına çekildi. Olay yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından araçta titiz bir inceleme yapıldı. Cipin sağ arka kapısının hırsız tarafından yapılan kaza sonucu hasar gördüğü tespit edildi. Otomobilde bulunan yabancı parmak izleri ise inceleme altına alındı.

CİPİ ALMAYA GELDİ ALAMADI

Aracın bulunduğu duyarak Asayiş Şube Müdürlüğüne gelen Sezer İnanoğlu’nun eşi Zeynep İnanoğlu yaklaşık 2 saat boyunca Oto hırsızlık Büro Amirliğinde kaldı. Ancak cipin ruhsatında film şirketi adına kayıtlı olduğu için aracı teslim alamadı. Bulunan aracın şirket yetkililerine teslim edileceği öğrenildi. Zeynep İnanoğlu, şoförü ve yardımcısı ile birlikte bir açıklama yapmadan Asayiş Şube Müdürlüğü’nden ayrıldı.

Haberin Devamı

Polis şüphelinin kimliğinin tespit edildiğini yakalanması için çalışmaların devam ettiğini söylediler.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!