Selahattin Demirtaş'dan önemli açıklamalar

Güncelleme Tarihi:

Selahattin Demirtaşdan önemli açıklamalar
Oluşturulma Tarihi: Mart 16, 2015 10:10

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, çözüm süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Demirtaş 'Hükümet İmralı'da söylenen her şeyi inkar ediyor' dedi. İşte Demirtaş'ın açıklamalarından satır başları:

Haberin Devamı

ERDOĞAN'IN SÖZLERİ

Seçim çalışmasına yönelik sözler bunlar. Ülkenin temel sorunları vardır, herkesin sorunları vardır. En büyük sorunda bugün tekleşme, diktatörleşme sorunudur. Bu sorunun adı da AKP sorunudur, en acil sorundur. Bu sorunu inşallah 7 Haziran'da biz çözeceğiz.

NEVRUZ MESAJI

Nasıl bir çağrı yapılacak bilmiyoruz, metni hazırlanıyor, İmralı'da bu konuyla ilgili bir tartışma yürütüldü. Nisan'da kongre için bir çağrı içermiyor.

GÖRÜNTÜLÜ VE YAZILI MESAJ

Mesajın yazılı değil görüntülü olma çağrısı vardı. Bu bizim bir beklentimiz değildi, İmralı'da konuşulan bir mevzuydu. Nevruz'da görüntülü mesaj etkili olurdu. Mesaj nasıl verilirse verilsin, içeriği önemlidir. Hükümet karakolda doğru söyler, mahkemede şaşar misali, İmralı'da söylenen şeyleri çıkışta, inkar ediyor

Haberin Devamı

Kapalı kapılarda kabul edilenler, açık kapıya çıkığında reddediyorlar. Biz her şey rağmen barış sürecinin devam etmesi kanaatindeyiz. HDP olarak biz barış konusunda hiçbir politikasına güvenmiyoruz.

KÜRT SORUNU YOKSA...

Mahkumların nakilleri bugün yarın gerçekleşir. Bugüne kadar 2 yıldır savsaklana adınlar var. Sürecin sağlıklı ilerlemesi açısından iyi olur. Kürt sorunu yoksa hükümet neden adım atıyor, çözüm süreci neden yürütülüyor. Cumhurbaşkanı ve başbakana sormak lazım
Bunlar seçim öncesi atraksiyonlardır.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!