‘Şampiyonlar ligi’nin mal varlıklarına el koyuldu

Güncelleme Tarihi:

‘Şampiyonlar ligi’nin mal varlıklarına el koyuldu
Oluşturulma Tarihi: Aralık 02, 2023 07:00

2019’da Dilan Polat’ın paylaştığı ve ‘şampiyonlar ligi’ olarak isimlendirdiği fotoğrafta bulunan 12 fenomene yurtdışı çıkış yasağının ardından dün de tüm mal varlıklarına el koyuldu.

Haberin Devamı

Dilan Polat’ın 2019 yılında paylaştığı ve ‘Şampiyonlar ligi’ olarak nitelendirdiği fotoğrafta bulunan 15 fenomen hakkında geçtiğimiz günlerde yurt dışına çıkış yasağı uygulanmıştı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, sosyal medya fenomenleri Eylül Öztürk Özkan, Feyzanur Başar, İleyda Topal, İlke Elagöz, Kadir Yiğit, Merve Nur Korkut, Muhammed Oğuz Başar, Murat Yiğit, Tolunay Topal, Yasemin Yiğit, Tuğba Demir, Yavuz Selim Korkut’un taşınır taşınmaz tüm mal varlıklarına el konuldu.

TAYYARGİLLER’E DE AYNI KARAR

Bu arada, sosyal medya fenomeni ve güzellik merkezi sahipleri Tayyar Taylan Öz ile eşi Özlem Öz hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında da taşınır taşınmaz tüm mal varlıklarına el konuldu. Öz çifti hakkında, ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurma’, ‘Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma’, ‘Resmi belgede sahtecilik’, ‘Vergi usul kanununa muhalefet’ ve ‘Malvarlığı değerlerinin gayri meşru kaynağını gizlemek’ suçlarından soruşturma devam ediyor. Ayrıca Öz çifti ve Özlem Öz’ün annesi hakkında yurtdışı çıkış yasağı verilmişti.

BAKMADAN GEÇME!