Şaban Ataş cinayetini eski eşi televizyon programında itiraf etmişti! Şüpheliler adliyeye sevk edildi

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Mayıs 17, 2024 09:47

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde 22 Mart'ta ortadan kaybolan ve öldürülerek araziye bırakılıp üzeri taşla örtülen Şaban Ataş cinayeti kapsamında gözaltına alınan beş şüpheli adliyeye sevk edildi. Cinayet, Ataş'ın boşandığı eşi Emine Karabulut'un bir televizyon programında yaptığı itirafla ortaya çıkmıştı.

Haberin Devamı

Seydikemer ilçesinde yaşayan 3 çocuk babası inşaat işçisi Şaban Ataş, 22 Mart'ta ortadan kayboldu. Gidebileceği yerlere bakmasına rağmen kendisine ulaşamayan yakınları, bir gün sonra polise kayıp başvurusunda bulundu. Ancak, güvenlik güçlerinin tüm çabalarına rağmen Ataş'a ulaşılamadı. Şaban Ataş'ın bir süre önce boşanmalarına rağmen aynı evi paylaştığı eski eşi Emine Karabulut, çocuklarıyla birlikte katıldığı İstanbul'da bir televizyon programındaki canlı yayın çıkışında, programın sunucusuna cinayeti itiraf etti.

Şaban Ataş cinayetini eski eşi televizyon programında itiraf etmişti Şüpheliler adliyeye sevk edildi

Şaban Ataş, Emine Karabulut

'İPLE BOĞDU'

Karabulut, "Kahvaltıda Burhanettin Öztürk, Şaban ve ben oturuyorduk. Aralarında kavga çıktı. Burhanettin, Şaban'ı iple boğdu. Ardından cesedi götürdü" dedi. Emine Karabulut, cesedin gömüldüğü yeri de söyledi. İtirafın ardından Seydikemer İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bilgi verildi. Karabulut'un ifadesinden yola çıkan polis, Sarıyer mevkisinde üzeri taşlarla örtülü erkek cesedi buldu. Cesedin kayıp olan Ataş'a ait olduğu belirlendi. Şaban Ataş'ın cesedi, incelemenin ardından otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Haberin Devamı

Şaban Ataş cinayetini eski eşi televizyon programında itiraf etmişti Şüpheliler adliyeye sevk edildi

İtirafın ardından İstanbul'da programda bulunan eski eş Emine Karabulut ile sevgilisi olduğu ve bir otelde teknik servis elemanı olarak çalıştığı öğrenilen Burhanettin Öztürk ile Karabulut'un oğulları M. ve M.A. ile Seydikemer'deki annesi D.K. gözaltına alındı.

Şaban Ataş cinayetini eski eşi televizyon programında itiraf etmişti Şüpheliler adliyeye sevk edildi

Burhanettin Öztürk...

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi'ndeki işlemlerinin ardından 5 şüpheli, Fethiye ilçesinde adliye sevk edildi.

BAKMADAN GEÇME!