Roger Waters konserine Gezi damgası

Güncelleme Tarihi:

Roger Waters konserine Gezi damgası
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 05, 2013 01:00

Roger Waters hayranları İTÜArena'yı doldurdu. Görsel şölene dönüşen konser, saat 21.00 sıralarında Waters'ın sahneye çıkıp efsanevi The Wall şarkısını söylemesi ve 'duvar'ın yıkılmasıyla başladı. Konser öncesi binlerce seyircinin, 'Her yer Taksim, her yer direniş' sloganı atması dikkat çekti. Konser sırasında ise Gezi olaylarında hayatını kaybeden 4 eylemci ve 1 polisin fotoğrafları duvara yansıtıldı. Roger Waters yaşamını yitirenler için, "Devlet teröründe ölenler" ifadesini kullandı. Konserde, aralarında Hrant Dink, Uğur Mumcu ve Adnan Menderes'in de bulunduğu, siyasi cinayetlere kurban gidenlerin fotoğrafları da duvara yansıtıldı.

Haberin Devamı

ROGER WATERS KONSERİNDEN FOTOĞRAFLAR

Dünyanın en büyük prodüksiyonu olarak kabul edilen The Wall turnesi kapsamında sahneye çıkan Roger Waters konseri öncesi İstanbul trafiğinde yoğunluk yaşandı. Konser için Waters hayranları bilet gişelerinde yoğunluk oluşturdu. Sanatçı bu konserle birlikte İstanbul’da 2’nci kez konser vermiş oluyor.

Dünyanın dört bir tarafından gelen Roger Waters hayranları erken saatlerde İTÜ Arena’ya gelmeye başladı. Konser için İzmir’den gelen Waters hayranları, “Dün akşam saat 10 gibi yola çıktık, sabah 7 gibi buraya indik, biraz dinlendik. Öğlen 12 gibi buraya geldik bekliyoruz artık. Roger Waters’ı hiç izleme şansımız olmadı. 2006 yılında ilk defa geldiğini biliyorum. Şansıma denk gelmedi ama bu sefer bekliyorum." diye konuştu. İran’dan gelen bir hayranı ise, “Bu konser için İran’dan geldim. Daha önce hiç izlememiştim. Çok heyecanlıyım" dedi. Konser için saatlerce bekleyen Roger Waters hayranları, sıcak havada ağaçların altında serinleyerek vakit geçirdi.

Haberin Devamı

ROGER WATERS KONSERİNE GEZİ DAMGASIGEZİ'Yİ UNUTMADI

Bu arada konser öncesi binlerce seyirci, 'Her yer Taksim, her yer direniş' sloganı atarak Gezi Parkı protestolarına destek verdi. Konser sırasında da Gezi olaylarında yaşamını yitiren Ethem Sarısülük, Ali İsmail Korkmaz, Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş ile komiser Mustafa Sarı'nın fotoğrafları duvara yansıtıldı. Roger Waters yaşamını yitirenler için, "Devlet teröründe ölenler" ifadesini kullandı. Konserde, aralarında Hrant Dink, Uğur Mumcu ve Adnan Menderes'in de bulunduğu, siyasi cinayetlere kurban gidenlerin fotoğrafları da Gezi olaylarında yaşamını yitiren 4 eylemci ve 1 polisin fotoğraflarından ayrı olarak duvara yansıtıldı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!