Rixos Second Life'da kapılarını açıyor

Güncelleme Tarihi:

Rixos Second Lifeda kapılarını açıyor
Oluşturulma Tarihi: Eylül 07, 2007 15:51

Türk turizminin iddialı markalarından Rixos, 9 milyondan fazla insanın yer aldığı sanal dünya Second Life’da otel açtı. Rixos, gerçek dünyadaki otellerine personeli de sanal otelde başarılı olanlar arasından seçecek.

Haberin Devamı

İşletimi gerçek bir otel işletiminden farksız olacak Rixos Hotel World, internet ortamında dünyada ilk kez kurgulanan oyunuyla Türkiye’deki özellikle turizm otelcilik okullarında okuyan öğrencilerin çeşitli departmanları yönetmelerine olanak sunacak. Rixos’un sanal otelinde işe başlayacak ve burada gerçeğinden farksız olan hizmeti müşteriye başarılı bir şekilde veren personele gerçek otelde istihdam imkanı sunulacak.

Rixos markası ile Second Life’da yer almanın bir anlamda Rixos’un vizyonunu ortaya koyduğunu belirten Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, şunları kaydetti:

"Bizim oyun alanımız tüm dünya. Bu sektörde yola çıkarken hedefimizi bir dünya markası olarak belirlemiştik. Bu yolda da dünya markası olmak için ne gerekiyorsa onu yapıyor ve emin adımlarla ilerliyoruz. Tüm dünyayı izliyoruz. İnsanların değişen ihtiyaçları, eğilimleri, trendler herşey bizim için önemli. İşte Second Life’da otel açma düşüncesi de bu vizyonun bir uzantısıdır. Biz bu oteli sadece bir pazarlama projesi olarak görmüyoruz"

Haberin Devamı

Second Life’daki Rixos Hotel World’da kalacak olanlar için gerçek Rixos’larda indirimli tatil fırsatları sunulacağını kaydeden Tamince, Rixos Hotel World’daki hizmet ve ürün kalitesinin gerçek Rixoslar'dan farklı olmayacağını söyledi.

SECOND LIFE NEDIR?

İnternetin ilk ve tek gerçek yaşam simülasyonu olan Second Life, tamamen dinamik altyapıya sahip ve tüm bileşenleri internete bağlı sunucularda tutulan çok kullanıcılı bir oyun. Temel özellikleri şöyle sıralanabilir:

• 2003 yılında merkezi San Francisco da bulunan Linden Lab isimli bir şirket tarafından ve üyelerine ikinci bir yaşam vaadiyle kuruldu

• Second Life sanal bir evren ve tamamıyla kendi kullanıcıları tarafından sürekli güncellenerek büyüyor.
• Second Life kurulurken kurucuları, sınırsız ve özgür bir dünyayı anlatan Neal Stephenson’ın Snow Crash adlı bilim kurgu romanından esinlendi.
• Oluşturulan bu yapay dünyada yapılmak istenenler sadece hayallerle sınırlı. Nasıl yaşamak, ne yapmak istiyorsanız düşünüp gerçekleştirebilirsiniz.
• Alışveriş yapabilir, flört edebilir, evlenip boşanabilir, ev yada arsa satin alabilir, giysi, aksesuar yada mimari tasarım yapabilir, hatta bunları pazarlayarak gerçek hayatta para bile kazanabilirsiniz.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!