Polis Meslek Yüksekokulu'na roketatarlı saldırı

Güncelleme Tarihi:

Polis Meslek Yüksekokuluna roketatarlı saldırı
Oluşturulma Tarihi: Eylül 21, 2011 20:42

SİİRT’te, bir grup PKK’lı terörist, Polis Meslek Polis Yüksek Okulu yakınlarında polis aracı sandığı özel bir otomobile roketatarlı ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Saldırıda otomobilde bulunan 4 kadın ölürken, 2 kadın da ağır yaralandı. Saldırının ardından güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda 1 PKK’lı öldürüldü.Kaçan PKK’lıları yakalamak için operasyonlar sürdürülürken, hedef alınan otomobildeki kadınların düğüne gittikleri öğrenildi.

Haberin Devamı

Siirt’te eli kanlı teröristler sivil halkı hedef aldı. Şehir merkezindeki Polis Meslek Polis Yüksek Okulu yakınlarında pusu kuran bir grup PKK’lı terörist, saat 20.30 sıralarında sivil polislere ait olduğunu zannettikleri bir otomobile saldırı düzenlendi. Kasaplar Deresi Mevkii’nde tarlada gizlenen teröristler, Polis Meslek Yüksek Okulu yönüne giden sivil otomobili önce uzun namlulu silahlarla yaylım ateşine tuttu. Ardından roketatarlı saldırı düzenledi.

SİİRT'TEKİ HAİN SALDIRIDA 4 VATANDAŞ ÖLDÜ

BÖLGEYE ÖZEL HAREKAT POLİSLERİ SEVK EDİLDİ

Saldırıda delik deşik olan otomobilde bulunan 6 kadın ağır yaralanırken, Polis Meslek Yüksekokulu’nda görevli polisler, teröristlere anında müdahale ederek çatışmaya girdi.

Çatışma bölgesine takviye özel harekat polisleri de sevkedilerek operasyon genişletildi. Sivil halkta büyük endişeye yolaçan saldırıdan sonra karanlıktan yararlanan teröristler kırsal alanına doğru kaçarken, güvenlik güçleri de peşlerine düştü. Kıstırılan teröristlerle çıkan çatışmada 1 PKK’lı öldürüldü. Kaçan teröristleri yakalamak için geniş kapsamlı operasyon sürdürülüyor. Kentte çok sıkı güvenlik önlemleri alınırken, giriş ve çıkışlarda tutuldu.

Haberin Devamı

4 KADIN HASTANEDE ÖLDÜ

Polis Meslek Yüksek Okulu’na 100 metre mesafede bulunan bir düğüne giderken PKK’lı teröristlerin saldırısında hedef olarak demir yığını haline dönüşen otomobilde bulunan 6 kadın, çevredekilerin yardımıyla araçtan çıkartılarak ambulanslarla Siirt Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen akraba olan Zeynep Evin, Nergis Evin, Kevser Çekin ve Nurcan Olgaç hayatını kaybetti. Tedavileri sürdürülen Gülcan Olgaç ile Nuran Evin’in ise sağlık durumlarının ağır olduğu bildirildi.

POLİS OKULUNA SALDIRI / WEB TV

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!