Minik Eymen’i öldürüp tandır çukuruna saklamışlardı! İğrençlikleri bitmek bilmiyor

Güncelleme Tarihi:

Minik Eymen’i öldürüp tandır çukuruna saklamışlardı İğrençlikleri bitmek bilmiyor
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 28, 2023 07:00

5 yaşındaki Eymen Sadık Durak’ın öldürülmesiyle ilgili yargılanan anne Mine Durak ile sevgilisi Serkan Elçetin hakkında bir dava daha açıldı. Sanıklar hakkında Eymen’e yönelik cinsel istismarda bulundukları anların görüntülerini kayda aldıkları için 10’ar yıla kadar hapis cezası istendi.

Haberin Devamı

İzmir’de polis ekipleri, eşi ölen Mine Durak’ın (28) oğluna iyi bakmadığı ve şiddet uyguladığı ihbarı ile harekete geçti. Ekipler, 2019 yılının eylül ayında inceleme başlattı. Polis, uzun süre Bornova ilçesindeki eve gelmeyen Mine Durak’ı yakınlarının yanında buldu. 5 yaşındaki küçük Eymen’e ise ulaşamadı. Polise çelişkili ifade veren Durak, oğlunun erkek arkadaşı tarafından dövülerek öldürüldüğünü öne sürdü. Mine Durak’ın gösterdiği yerde arama yapan polis, ağzı tuğlayla kapatılmış tandır çukurundaki poşette, Eymen’in elleri ve ayakları bağlı cansız bedenini buldu. Polis ekipleri, Mine Durak ile sevgilisi Serkan Elçetin (39) ve onun erkek kardeşi E.E.’yi gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen Durak ve Elçetin tutuklandı, E.E. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Minik Eymen’i öldürüp tandır çukuruna saklamışlardı İğrençlikleri bitmek bilmiyor


Haberin Devamı

GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Bilirkişi raporunda, Elçetin’in telefonunda Eymen’in yaşça büyük bir erkeğin istismarına uğradığı görüntülerin olduğu, Eymen’in bir araçta tamamen çıplak halde ve vücudu ile yüzünde darp izinin görüldüğü fotoğrafların bulunduğu belirtildi. İncelemede, Durak’ın Eymen ile çekilmiş videosu da bulundu. Söz konusu videoda Durak’ın, minik Eymen’i istismar ettiği görüntüler olduğu belirtildi. İncelemede, Durak’ın uyuşturucu madde yapımında kullanılan bir mekanizmayla çekilmiş video kaydının da bulunduğu tespit edildi. Elçetin’in telefon kaydında, ‘Aa Annem’ olarak kayıtlı kişiden, “Sen Mine’ye mesaj at. Oğlunun ifadesini alacakmış. Götürsün, gitsin. Polis çok ciddi konuştu. Sakın yanlış bir şey söyleme oğlum” şeklinde mesajların olduğu da yine raporda yer aldı. Adli Tıp 4. İhtisas Kurulu’nca hazırlanan raporda Mine Durak’ın cezai sorumluluğunun tam olduğu belirtildi.

İSTİNAF KARARI ONADI

İzmir 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi, Durak ve Elçetin’in her birine ‘fikir ve eylem birliği içinde hareket edip kasten öldürme’, ‘çocuğun nitelikli istismarı’ ve ‘eziyet’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 38 yıl hapis cezası verdi. İstinaf mahkemesi de yerel mahkemenin kararını Yargıtay’da temyiz yolu açık olmak üzere oybirliğiyle onadı.

Haberin Devamı

‘İKİNİZİ DE İSTİYORUM’

Davayla ilgili önemli bir gelişme daha yaşandı. İzmir 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nce Serkan Elçetin’in telefonunda yapılan incelemede bir kişinin “İkinizi de istiyor ve arzuluyorum, oğlunuzu da istiyorum” şeklinde mesajın bulunmasının ardından, Eymen’in cinsel istismara maruz kalmış olabileceği sebebiyle yapılan suç duyurusunun ardından başlatılan soruşturma tamamlandı. Elçetin’e mesaj atılan hattın Y.K.’ye ait olduğu, Y.K.’nin bu hattı kullanması için arkadaşı İ.S.’ye verdiği belirtildi. Her iki şüphelinin üzerlerine atılı suçlamayı reddettiği iddianamede yer aldı. Toplanan deliller ışığında savcı, Eymen’e Mine Durak ve Serkan Elçetin’den başka kimsenin istismarda bulunmadığına kanaat getirdi.

Haberin Devamı

Savcı, Mine Durak ve Elçetin’in, cinsel istismara bulundukları anların görüntülerini kayda alarak ‘müstehcen yayınların üretiminde çocukları kullanmak’ suçunu işlediklerine kanaat getirdi. İki sanık hakkında ayrı ayrı 10 yıla kadar hapis talebinde bulunuldu. Savcı, İ.S. ve Y.K. hakkında ise kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. İddianame, İzmir 32’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

 

BAKMADAN GEÇME!