MHP lideri Bahçeli: AKP vatana alçakça kastetti

Güncelleme Tarihi:

MHP lideri Bahçeli: AKP vatana alçakça kastetti
Oluşturulma Tarihi: Şubat 23, 2015 01:59

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Şah Fırat operasyonuna “AKP hükümeti, milli emanet ve değerleri katletmiş, vatana ve bayrağa alçakça kast etmiştir” diyerek sert tepki gösterdi.

Haberin Devamı

Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: “Türk vatanın mukaddes bir parçası, ayrılamaz ve koparılamaz bir uzantısı olan Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu, AKP Hükümeti tarafından korkakça yüzüstü bırakılmıştır. Türkiye’nin şah damarı kesilmiş, sınırlarımız dışındaki ecdad yadigârı toprak, teröristlerin tehdit ve şantajıyla zoraki terk edilmiştir. AKP Hükümeti milli emanet ve değerleri katletmiş, vatana ve bayrağa alçakça kastetmiştir. Korkaklığın ismine ‘Şah Fırat operasyonu’ diyen Başbakan ve milli ahlaktan yoksun bürokratları; gerçekte ‘Al At, Ah Mat Operasyonu’na imza atarak Türk devlet gelenek ve felsefesini harabeye çevirmişlerdir. Türk milleti her tehdit karşısında yurdunu bırakacak kadar yenilmiş, ruhen ve ahlaken çökmüş bir insan topluluğundan ibaret değildir. Türkiye milli ve tarihi emanetlerini savunamayacak kadar zayıf, çürük, temelsiz, onursuz bir devlet de olmayacaktır. Gerek Başbakan’ın, gerek Genelkurmay Başkanlığı’nın, gerekse de Cumhurbaşkanı’nın konuyla ilgili açıklamaları pişkinliğin, utanmazlığın ve acziyetin özetidir.

Haberin Devamı

Özellikle Genelkurmay Başkanlığı’nın ‘Geride değerli emanetler bırakılmadı’ diyecek kadar vatan şuurundan uzaklaşması, Başbakan ve Cumhurbaşkanı’nın başarıdan bahsetmesi milli vakara yönelik açık bir cinayettir. AKP vatanımızın her köşesinde ay yıldızlı al bayrağı indirmiştir. AKP vatanımızın her yöresini terörist ve hainlere teslim etmiştir. Türk tarihinde böyle bir pespayelik, nankörlük, mağlubiyet psikolojisi görülmemiştir. MHP, yakın tarihin en vahim çürümüşlüğü olarak yorumladığı geri çekilme vakasının üstüne tavizsiz gidecek, konuyla ilgili gelişmeleri titizlikle takip edecektir.”

GETİRİLEN SANDUKALAR BOŞ

Yusuf Halaçoğlu (MHP Grup Başkanvekili): Bahsedilen Süleyman Şah’ın Osmanlıların atası olan Süleyman Bey ile ilişkisi yoktur. Selçuklularla alakası var ama bir Türk hükümdarı ve beyidir. Getirilen sandukanın içi boştur. İçinde bir ceset bulunmaz. Hem İslam, hem Türk geleneğinde mezar, türbenin altındaki topraklardadır. Atatürk’ün mozolesinde olduğu gibi. Dolayısıyla getirilen bu sandukanın herhangi bir anlamı yoktur.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!