Korkudan üniversitede kaydını dondurdu! Aslıhan'ın hayatı saldırı sonrası kâbusa döndü... 'Sokağa çıkamıyor, otobüse binemiyor, mahvoldu'

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Mayıs 26, 2024 16:18

İstanbul Kağıthane'de üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Aslıhan Zengin, gece yarısı arkadaşlarının evine gireceği esnada kendisini takip eden kasklı saldırgan tarafından bıçaklandığı olayla ilgili görüntüler ortaya çıktı. Yaralanması sonucu 3 organı zarar gören Aslıhan Zengin yaşadığı olay nedeniyle okul kaydını dondurduğu ve tanınmamak için saç rengi ile giyimini değiştirdiği öğrenildi. Baba Kenan Zengin, "Sizlerin de evlatları var. Bu kişiyi görürseniz mutlaka ihbar edin. Belki vicdanlı birisi görüp tanıyarak ihbar eder. İnsanlara yalvarıyorum" derken, bıçaklanan Aslıhan Zengin ise, "O kişinin beni tekrar görmesini istemiyorum. Okulumu dondurdum" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

Kağıthane Merkez Mahallesi'nde geçtiğimiz Aralık ayında saat 00.30 sıralarında meydana gelen olayda üniversite öğrencisi Aslıhan Zengin (20), akşam saatlerinde yardım amaçlı semte yeni taşınan çocukluk arkadaşı Eren Y.'nin evine gitmişti. Burada arkadaşları Sıla K. ve Yunus Emre K. ile taşınmaya yardımcı olan Zengin, birkaç saat sonra yanlarından ayrılarak evine dönmüştü. Kıyafetlerini değiştiren Aslıhan Zengin ardından kahve içmek için tekrardan arkadaşlarının da olduğu Eren Y.'nin evine gitmek için gece yarısı yola çıkmıştı.

“ABİ KORKUTTUN BENİ” DEDİĞİ ŞAHIS BELİNDEN BIÇAKLAMIŞTI

Yaya olarak yürüyen Aslıhan Zengin, yaklaşık 15 dakika sonra Eren Y.‘nin bulunduğu binanın önüne gelmişti. O esnada kapının şifresini yanlış giren Aslıhan Zengin arkasından bir şahıs koşarak yaklaşmıştı. Genç kızın “Abi korkuttun beni” diye tepki verdiği kasklı şahıs, hiç sesini çıkartmadan Aslıhan Zengin'i belinden bıçaklamıştı. Olayın ardından saldırgan bıçağı olay yerinde peçeteye sarıp attıktan sonra kaçarken, Aslıhan Zengin yere düşmüştü. Kanlar içerisinde kalan Aslıhan Zengin'in çığlıklarını duyan arkadaşları yanına gelmişti. İlk müdahalesi arkadaşları tarafından yapılan Aslıhan Zengin için sağlık ekiplerine ihbarda bulunulmuştu.

Korkudan üniversitede kaydını dondurdu Aslıhanın hayatı saldırı sonrası kâbusa döndü... Sokağa çıkamıyor, otobüse binemiyor, mahvoldu

Haberin Devamı

3 ORGANI ZARAR GÖRMÜŞTÜ

İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, ağır yaralanan Aslıhan Zengin'i yaptıkları ilk müdahalenin ardından Sarıyer Seyrantepe Yerleşkesindeki Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırarak tedavi altına aldı. Hayati tehlikesi olan Aslıhan Zengin hemen ameliyat alınmıştı. Bıçaklanması sonucu 3 organı zarar gören Aslıhan Zengin, 6 saat süren ameliyat sonucu hayati tehlikeyi atlatarak normal bakım servisine alınmıştı.

Korkudan üniversitede kaydını dondurdu Aslıhanın hayatı saldırı sonrası kâbusa döndü... Sokağa çıkamıyor, otobüse binemiyor, mahvoldu

Haberin Devamı

“EVİMİN SOKAĞINDAN BERİ TAKİP ETTİ”

Öte yandan olayla ilgili çalışma başlatan polis ekipleri, çevredeki güvenlik kamera görüntülerini incelemeye alarak Aslıhan Zengin'in ifadesine başvurmuştu. Aslıhan Zengin ifadesinde kendisini yaralayan şahsın evinin bulunduğu sokaktan itibaren kendisini takip ettiğini, kendisini rahatsız eden ve şüphelendiği kimsenin olmadığını söylemişti. Aslıhan Zengin, gerçekleşen olayla ilgili babası Kenan Zengin ile birlikte Kağıthane’de esnaf ziyareti yapan 31 Mart Yerel Seçimleri'nde AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum’dan da yardım istemişti.

SALDIRGAN OLAYDAN SONRA TAKSİYLE KAÇMIŞ

Öte yandan, yaşanan olayla ilgili ise güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerden saldırgan şahsın Aslıhan Zengin'i binaya girmesinden sonra arkasından girdiği, bıçakladığı binanın merdivenlerinden koşarak aşağıya indiği ardından caddede bir süre koştuğu, kaskını çıkarttığı ve kaldırımda beklerken taksi durdurduğu, bindiği taksiyle cadde üzerinden uzaklaştığı, yolculuğun sonunda taksiden indiği ve yaya gözden kaybolduğu görülüyor.

 

Haberin Devamı

“KIZIM SOKAĞA ÇIKAMIYOR, OTOBÜSE BİNEMİYOR, HAYATI MAHVOLDU”

Olayla ilgili konuşan baba Kenan Zengin, “Kızım evden çıkıp arkadaşına giderken kasklı bir kişi tarafından takip edildi. Tam bina kapısının şifresini girerken kızımın sol böbreğinden bıçakladıktan sonra kaçıyor. Ben bu olayın sürekli üstündeyim. Asayişe, karakola ve bütün ilgili birimlere bu olayın peşini bırakmamalarını rica ettim. Bu kişiyi ifşa edip bulunması amacıyla belki vicdanlı birisi görüp tanıyarak ihbar eder. Özellikle Cumhurbaşkanıma rica ediyorum, bu olayın peşini bırakmasınlar. Kızım sokağa çıkamıyor, otobüse binemiyor, hayatı mahvoldu. Daha 20 yaşında hayatının baharında bir kız, her yeri ameliyat izi. Bu kişi sokakta halen dolaşıyor. Belki sana, bana veya başkasına da zarar verecek. Bu konuyu lütfen herkes paylaşsın. Başkasının başına gelmesin” dedi.

Haberin Devamı

Korkudan üniversitede kaydını dondurdu Aslıhanın hayatı saldırı sonrası kâbusa döndü... Sokağa çıkamıyor, otobüse binemiyor, mahvoldu

 

“BU KİŞİYİ GÖRÜRSENİZ MUTLAKA İHBAR EDİN”

Baba Zengin, “İnanın çok zor bir süreç. 3 aydır yediğimiz, içtiğimiz hiçbir şeyden haberimiz yok. Çocuğun okulu da mahvoldu. Ruhsal problemleri diz boyu. Bir baba olarak daha ne diyebilirim? Sizlerin de evlatları var. Bu kişiyi görürseniz mutlaka ihbar edin. İnsanlara yalvarıyorum. Olaydan sonra bırakıp kaçmaya başlıyor. Motosikletini bıraktığı noktaya taksiyle geliyor, binip gidiyor. Sonrasında motosikletine binerek kayboluyor. Tedavi süreci zor geçiyor. Geçen hafta son bir operasyon geçirdi. Üç tane organı zarar görmüştü. Özellikle böbrek kısmında hala sıkıntı var. Toplumdan uzaklaşmaması için abisinin yanında çıkıyor. Okulunu dondurduk. Hava karardıktan sonra kesinlikle dışarı çıkaramıyoruz. Çocuğum bu durumda. Saldırganın gerekli cezasını alsın. Başkasına zarar vermesin” ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

Korkudan üniversitede kaydını dondurdu Aslıhanın hayatı saldırı sonrası kâbusa döndü... Sokağa çıkamıyor, otobüse binemiyor, mahvoldu

“O KİŞİNİN BENİ TEKRAR GÖRMESİNİ İSTEMİYORUM”

Bıçaklanan Aslıhan Zengin ise “Benim tedavi sürecim kontroller dahilinde devam ediyor. Bu süreçte ameliyatlarım sürekli devam etti. Olaydan sonra nereye gittiğiyle alakalı bir bilgimiz yok. Emniyette beni kavgalı olduğum birisi veya tanıdığım birisi olabilir diyerek sorguya aldılar. Kavgalı olduğum birisi olmadığı için cevap veremedim. Bu zorlu süreci atlatmaya çalışıyorum. Atlatırken de bu olayla ilgili yüzümüm gözükmesini istemiyorum. Sonuçta bu adam hala dışarıda ve o kişinin beni tekrar görmesini istemiyorum. Okulumu maalesef korktuğum için dondurdum. Okulumla ilgili kendi kendim bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum” diye konuştu.

BIÇAKTAN PARMAK İZİ ÇIKMADI

Öte yandan saldırganın Zengin'i olayı gerçekleştirdikten sonra peçeteye sarıp attığı bıçağın kriminal incelemesinde herhangi bir parmak izine rastlanılamadığı öğrenildi. Saldırganın olaydan sonra binadan çıkıp, koşarak merdivenlerden aşağıya indiği, cadde üzerinde bir süre daha koştuğu ardından kaskını çıkartıp yol kenarında beklediği esnada çevirdiği taksiye bindiği, bir süre semtte dolaşıp Merkez Mahallesi'nde bir sitenin önünde park halinde olanda plakasız motosiklete bindiği ve Hasdal yönüne doğru giderek kayıplara karıştığı tespit edildi. Şahsın elde edilen görüntülerinden muhtemelen suç kaydı olmaması nedeniyle kayıtlı herhangi bir kişiyle eşleşmediği bilgisine ulaşıldı. Olayla ilgili çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!