Kızından Hakan Şükür’e Gülen’e iletilmesi için not

Güncelleme Tarihi:

Kızından Hakan Şükür’e Gülen’e iletilmesi için not
Oluşturulma Tarihi: Ekim 22, 2016 10:28

FETHULLAHÇI Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) finansman sağladığı iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Hakan Şükür’ün İstanbul Bakırköy’deki dubleks evinde yapılan aramada üzerinde TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) yazılı kılıf içerisinde metal sarı renkli kama, kızının terör örgütü elebaşı Gülen’e iletmek istediği bir notu gösteren yazı bulundu.

Haberin Devamı

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Soruşturma Bürosu tarafından FETÖ’nün darbe girişimiyle ilgili yürüttüğü soruşturma kapsamında eski milli futbolcu Hakan Şükür ve babası Selmet Şükür hakkında soruşturma açılırken, babası Selmet Şükür tutuklanmıştı.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı doğrultusunda ailesi ile birlikte ABD’ye gittiği öne sürülen Hakan Şükür hakkındaki soruşturma kapsamında İstanbul 7’nci Sulh Ceza Hakimliği’nin kararıyla 11 Ağustos 2016 tarihinde İstanbul Bakırköy Şenlikköy Mahallesi’ndeki evinde arama yapıldı.

SİM KARTLAR, FLASH BELLEKLER BULUNDU

Bakırköy Güvenlik Büro Amirliği ekiplerince 'Silahlı FETÖ/PDY’ye üye olmak' suçlamasıyla Hakan Şükür’ün dubleks evinde yapılan aramada sim kartlar, çeşitli bankalara ait kredi kartları ile çeşitli flash bellekler bulundu.

Haberin Devamı

KIZININ GÜLEN'E YAZDIĞI NOT

Aramada üzerinde TSK yazılı kılıf içerisinde metal sarı renkli kama ile çocukları tarafından yazılmış ''Kazasız belasız gelmeni istiyorum baba, Buse iyi geceler ve hoca efendiden herhangi bir şey, bi de benimle Begüm Elmas’ın hoca efendiye yazdığımız not var. Daha yazmadık. Ama ben sana telefonumdan mesaj atarım. Sen hoca efendiye göster tamam mı. Baba seni çok seviyorum. Sabah yanına geleceğim birşey söyleyeceğim'' yazılı not bulundu.

Aramada 'Mealli Dua Mecmuası' isimli terör örgütü başı Gülen’in yazdığı 355’den başlayıp geriye doğru yazılan kırmızı renkli kitap da bulundu. Hakan Şükür’ün dubleks evinde yapılan 'Hac Günlüğü' isimli Ahmet Kurucan’ın yazdığı 174 sayfalık kitap, Serhat Şef’in yazdığı Samanyolu Yayıncılık tarafından yayınlanan ’Peygamberin Bir Günü’ isimli kitap da bulundu.

KASA AÇILDI, SUÇ UNSURUNA RASTLANMADI

Hakan Şükür’ün evinde Bakırköy Belediyesi Başkanlığı Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından verilen Beyda Zeynep Şükür adına işyeri açma ve çalışma ruhsatı ile vergi levhası bulunurken, evde Hakan Şükür tarafından Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Müdürlüğü’ne hitaben yazılmış dilekçe bulundu. 3 sayfalık ev arama tutanağında Hakan Şükür’ün evinde bulunan kasanın da açıldığı ve kasada herhangi bir suç veya suç unsuruna rastlanılmadığı da yer aldı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!